Urzędy otwarte dla mieszkańców

Reklamy

BROCHÓW Stopniowo wraca normalny ruch w urzędach gmin powiatu sochaczewskiego. Ci, którzy chcą, mogą już załatwiać sprawy osobiście, choć urzędnicy namawiają do korzystania z możliwości realizowania poszczególnych spraw drogą mailową lub telefoniczną, pomimo przywrócenia normalnej obsługi.

Nadal jednak w urzędach zachowane są wymogi sanitarne. Przy wejściach są stanowiska ze środkami dezynfekcyjnymi oraz konieczność zakładania masek ochronnych na twarz. Nie ma jednak już pomiarów temperatury i zakazów wejść na teren urzędów. W większości gmin powiatu sochaczewskiego odbywa się już normalna obsługa petentów.

­– Od poniedziałku 7 czerwca w Urzędzie Gminy Młodzieszyn przywrócona została bezpośrednia obsługa interesantów z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i wszelkich obowiązujących wymogów sanitarnych – informuje Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

Jednak zaznacza, że obowiązuje konieczność noszenia masek przez petentów i obsługujących ich pracowników, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu, nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób obsługujących interesantów.

W innych gminach powiatu sochaczewskiego również przywrócono normalną obsługę interesantów. Tłoku nie ma, jak zaznaczają urzędnicy. Większość zainteresowanych, jeśli już korzysta z bezpośredniej wizyty w urzędzie, stara się umawiać na konkretne godziny, aby uniknąć tłoku.

­– Nadal zalecamy dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu elektronicznych form płatności. W kasie zalecana jest płatność bezgotówkowa – informują urzędnicy i jednocześnie proszą, aby osoby z wyraźnymi objawami choroby, takimi jak katar, kaszel, podwyższona temperatura, nie wybierały się do urzędu osobiście.

­– Lepiej dmuchać na zimne. To w trosce o wspólne zdrowie. Niekoniecznie to objaw covid, ale raczej obaw złapania innej infekcji – mówi jedna z urzędniczek, zaznaczając, że sama nie obawia się choroby, bo już ją zaliczyła i jest zaszczepiona.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

W Urzędzie Gminy w Brochowie nie ma kolejek interesantów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz