Trzymiesieczny areszt dla 22-latka za posiadanie i udzielanie narkotyków

fot.policja
Reklamy
Policjanci zatrzymali 22 – letniego mężczyznę podejrzanego m.in. o posiadanie narkotyków i udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów i skierowanie przez prokuratora wniosku do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Podczas piątkowego posiedzenia, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 22 – latka na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że 22 – latek mieszkający na osiedlu Boryszew może mieć związek z obrotem narkotykami w internecie. W ubiegłym tygodniu doszło do realizacji sprawy.

Podczas wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli amfetaminę, tabletki ecstasy i inne substancje, które trafiły do szczegółowych badań. Młody mężczyzna został zatrzymany.
W trakcie prowadzonego postępowania, funkcjonariusze ustalili również, że 22 – latek  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał innym osobom narkotyków –  MDMA, amfetaminy i LSD.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty, które dotyczyły m.in. posiadania narkotyków i ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W piątek wieczorem odbyło się posiedzenie podczas którego sąd przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował 22 – latka na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz