Trójka z Orkana

zdjecie podglądowe

JUDO W Łodzi odbył się turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (ma rangę Mistrzostw Polski) w judo. Na tatami swoje umiejętności zaprezentowała trójka z Orkana-Judo. Niestety nie wystarczyły one do zdobycia medalu, ale i tak należy się cieszyć, że po kilku latach posuchy sochaczewscy judocy i judoczki wracają na krajowe tatami w imprezach mistrzowskich.

W kategorii +70 kg wystartowała Oliwia Hupert. Pierwszy bój z Katarzyną Znamirowską (TS Judo Gryf Słupsk) zakończyła zwycięstwem. Druga walka to rywalizacja z późniejszą Mistrzynią Polski Oliwią Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno). Niestety przegrana. W walce o brąz Hupert przegrywa z Patrycją Stefaniuk (UKS Ippon Tychy) i musi zadowolić się piątym miejscem.

W kategorii 81 kg wystartowało dwóch Orkanowców – Kacper Wątkowski oraz Jan Jesiołowski. W pierwszej rudzie Janek wygrał z Wojciechem Wichłaczem (Bytowski Klub Sportów Walki Bytów), a Kacper miał los wolny. W drugiej rundzie Kacper pokonał Filipa Zajączkowskiego (Tomita Elbląg), a Janek z Marciem Gawkiem (Klub Środowiskowy AZS Gliwice). Ćwierćfinały nasi judocy przegrywają. Kacper z Vladyslavem Mizinem (Gwardia Łódź), a Janek z Sebastianem Rybickim (UKS Judo Sensei Stare Proboszczewice).

Obaj trafiają do repasaży. Kacper wygrywa w nich z Aleksandrem Jackiewiczem (Bytowski Klub Sportów Walki Bytów). Jesiołowski niestety przegrywa z Szymonem Radziuszem (UKS Ósemka Nowa Sól) i odpada z turnieju. Kacper ma jeszcze szansę na medal. Przegrywa swój bój z Maciejem Lutomskim i ostatecznie zostaje sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Tomasz Ertman

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz