Terenowa gra integracyjna – „Poznajmy się na nowo”

Uczniowie Zespołu Szkół w Teresinie wraz z opiekunami uczestniczyli w terenowej grze integracyjnej pod hasłem „Poznajmy się na nowo”. Celem przedsięwzięcia była integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę, sport i rekreację, niwelowanie skutków pandemii u uczniów i stworzenie możliwości współzawodnictwa międzyoddziałowego.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej w ramach zajęć z wychowawcą sprawdzono frekwencję w danej klasie, omówiono zasady udziału w grze terenowej, przeanalizowano mapy z trasą i regulamin gry. Zwrócono uwagę na warunki bezpieczeństwa, przepisy przeciwpożarowe i sanitarno-epidemiologiczne oraz wytyczne wychowawcy i regulaminy obowiązujące uczniów teresińskiej szkoły.

Uczestnicy byli zobowiązani do ubrania się w niekrępujący strój, obuwie typu sportowego, zabezpieczenie się środkami ochronnymi od pajęczaków i owadów.

Gra polegała na pokonaniu piechotą pętli od STARTU do METY i wykonaniu zadań (praktycznych i teoretycznych) w 4 specjalnie przygotowanych bazach. W każdej z nich drużyna mogła zdobyć maksymalnie 30 pkt. Przed startem każda z drużyn otrzymała mapę określającą przebieg trasy z zaznaczoną lokalizacją baz – wyjaśnia Ewa Odolczyk, dyrektor ZS w Teresinie.

Zadania miały charakter teoretyczny i praktyczny. Dotyczyły następujących tematów: baza nr 1 – pierwsza pomoc przedmedycznej, baza nr 2 – Patrona szkoły kardynał Stefan Wyszyński, baza nr 3 – sport czyli zadania sprawnościowe, baza nr 4 – wiedza matematyczno-przyrodnicza.

Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie współpracowali i bawili się podczas rozwiązywania zadań w terenie. Każdy mógł wykazać się wiedzą i zaprezentować swoje umiejętności. Gra okazała się fantastyczną zabawą dla wszystkich. Super czas, chcemy więcej – przyznawali zadowoleni uczniowie. Zwycięska drużyna – klasa III TMMR z wychowawcą Edytą Gałecką otrzymała nagrodę pieniężną z przeznaczeniem na dofinansowanie wydarzenia klasowego. Drugie miejsce ex aequo zajęły: klasa II TLMMR(g) z wychowawcą Krzysztofem Paradowskim i klasa II TL(P) z opiekunem Katarzyną Wróbel. Nagrodę i dyplomy dla najlepszych drużyn wręczyła dyrektor Ewa Odolczyk.

Na zakończenie cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnym ognisku. Apetyty dopisywały wszystkim, więc wizja zjedzenia własnoręcznie upieczonej kiełbaski bardzo się wszystkim podobała. Biesiadnicy dbający o zdrowe odżywianie mogli zjeść świeże owoce.

Katarzyna Wróbel

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz