Te filmy obejrzymy w letnim kinie

20 czerwca o północy zakończyło się głosowanie w ramach Sochaczewskiego Kina Plenerowego. Do wyboru było niemal 80 filmów i to spośród nich wskazano cztery zwycięskie.

Przez tydzień w zabawie wzięło udział 280 osób, które na specjalnie uruchomionej stronie kino.sochaczew.pl oddały łącznie 950 głosów. Najwięcej na „Bohemian Rhapsody”,  „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Green book” oraz film „Cudowny chłopak”. I w takiej kolejności zostaną wyświetlone w kinie letnim, które w tym roku zorganizowane zostanie na bulwarach spacerowych nad Bzurą.

Jak zawsze wszystkie projekcje w kinie „pod chmurką” będą ogólnodostępne i bezpłatne. Na miłośników „X muzy” będzie czekał ekran o powierzchni 20 m2, minimum 120 leżaków i darmowy popcorn. Przed seansami zaplanowano konkursy i zabawy z nagrodami.

1 lipca, godz. 21.30, „Bohemian Rhapsody”

Amerykańsko-brytyjski film biograficzny z 2018 roku w reżyserii Bryana Singera opowiadający historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen, skupiający się głównie na frontmanie i wokaliście grupy – Freddiem Mercurym. W rolach członków zespołu wystąpili: Rami Malek, Gwilym Lee, Ben Hardy oraz Joseph Mazzello. Zarobił ponad 900 milionów dolarów czyniąc Bohemian Rhapsody najbardziej dochodowym filmem biograficznym w historii kinematografii.

15 lipca, godz. 21.30, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

To włoski komediodramat z 2016 roku w reżyserii Paolo Genovese. Dotyka problemu szczerości w relacjach damsko-męskich, jednocześnie pokazując, jak bardzo można nie znać najbliższych sobie osób. Eva (Kasia Smutniak) i Rocco (Marco Giallini) zapraszają na kolację siedmioro swoich przyjaciół, by wspólnie podziwiać zaćmienie Księżyca. Podczas kolacji Eva proponuje grę: wszyscy odkładają na stół swoje telefony i odczytują na głos każdą otrzymaną wiadomość. Z każdym kolejnym SMS-em okazuje się, że wieloletni przyjaciele i małżonkowie tak naprawdę zupełnie się nie znają…

5 sierpnia, godz. 21.00, „Green book”

Zdobywca trzech Oscarów w najważniejszych kategoriach: za najlepszy film, najlepszy scenariusz i najlepszego aktora oraz zdobywca trzech Złotych Globów. Film nagrany w konwencji kina drogi opowiada historię spotkania szofera z Bronxu i ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem ruszają w trasę koncertową na południe USA. Pierwsze wrażenie mówi, że różni ich wszystko: wykształcenie, sposób bycia, status społeczny, a nawet ulubione jedzenie i rozrywki. Podczas kilku wspólnych tygodniu przekonują się, jak wiele ich łączy. Pełna przygód podróż zainicjuje nietypową przyjaźń.

19 sierpnia, godz. 21.00, „Cudowny chłopak”

Film opowiada losy 10-letniego Augusta Pullmana, który ma zdeformowaną twarz. Do tej pory nie chodził do szkoły, a lekcji udzielała mu w domu matka. Auggie idzie po raz pierwszy do publicznej szkoły, gdzie będzie musiał zmierzyć się z nieprzyjemnymi spojrzeniami kolegów. Chłopiec po pierwszych kłopotach, będzie uczył kolegów akceptacji i współczucia. Auggie udowodni, że liczy się wewnętrzne piękno i marzenia. „Cudowny chłopak” to amerykańska produkcja z 2017 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. Julia Roberts i Owen Wilson

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz