Sprawdź , czy dostałeś 500 plus

fot.pixabay

To bardzo ważna informacja dla rodziców pobierających świadczenia wychowawcze Rodzina 500 Plus. Kończy się nabór wniosków na nowy okres obowiązujący od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 roku.

Dla zachowania ciągłości wypłat należy złożyć wniosek najpóźniej do 30 czerwca. Jeśli rodzic się spóźni, złoży wniosek w lipcu, za czerwiec nie otrzyma świadczenia.

Porównując listy dzieci, na które wypłaciliśmy świadczenia w maju z listą czerwcową, widać różnicę kilkuset nazwisk. Z jakiegoś powodu wnioski do nas nie dotarły, a szkoda, by rodziny straciły pieniądze. Część z nich, które jeszcze w maju otrzymały 500 Plus,  ma 2-3 troje dzieci, zatem mogą stracić nawet 1500 zł – mówi Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

I apeluje do rodziców, by w najprostszy możliwy sposób upewnili się, czy ich wniosek skutecznie dotarł do Urzędu Miejskiego. Gdy wniosek był złożony drogą elektroniczną, rodzic powinien otrzymać maila z Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO). Można także zajrzeć na konto i sprawdzić, czy w ostatnich dniach świadczenie tam wpłynęło (przelewy powinny dotrzeć na konta najpóźniej 18 czerwca).

–  Jeśli przelew nie przyszedł, trzeba działać. Na złożenie wniosku zostało jedynie kilka dni – przypomina Joanna Kamińska.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać elektronicznie i papierowo. Są trzy sposoby, aby zrobić to przez internet: za pośrednictwem serwisu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), przez portal PUE ZUS lub z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Ratusz przyjmuje również wnioski w tradycyjnej, papierowej formie. Druki są dostępne na parterze urzędu miejskiego w Biurze Obsługi Klienta. Można je na miejscu wypełnić i złożyć.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz