Sołtysowa zmiana warty

WĘŻYKI Mieszkańcy sołectwa Wężyki wybrali nowego sołtysa. Po siedmiu latach odeszła z tej funkcji Danuta Owczarek. Zastąpiła ją kolejna kobieta, młoda mieszkanka wsi – Martyna Targaszewska. Na sołtysa wsi została   wybrana 8 czerwca. Wybory były przedterminowe, gdyż dotychczasowa pani sołtys poprosiła o skrócenie kadencji.

Wybory oraz nadanie funkcji dla nowego sołtysa odbyło się w świetlicy wiejskiej. Damian Jaworski – wójt gminy Rybno podziękował Danucie Owczarek, pełniącej dotąd funkcję sołtysa, za pracę na rzecz lokalnej społeczności przez prawie siedem lat.

Jest mi bardzo miło przedstawić nową sołtys Wężyk, którą została Martyna Targaszewska. Pani Danuta Owczarek, która do tej pory pełniła tę funkcję, z powodów osobistych musiała zrezygnować, zatem zorganizowaliśmy wybory przedterminowe wyłaniające nowego sołtysa – poinformował Damian Jaworski.

W głosowaniu na funkcję sołtysa, Martyna Targaszewska zdobyła najwięcej głosów, choć jest teraz jednym z młodszych sołtysów w gminie i nie pełniła jeszcze tej funkcji, to jednak – jak zaznaczył Damian Jaworski – jest pełna pomysłów, zapału i chęci do pracy. Dobrze też wróży to dla sołectwa, że dokonuje się zmiana pokoleniowa i zaczynają w życie lokalnej społeczności angażować dużo młodsze osoby.

Dziękuję mieszkańcom, którzy uczestniczyli w wyborach i pani Danucie za dotychczas wykonywaną pracę na rzecz gminy i mieszkańców, za trud, jaki wkładała w działania na rzecz społeczności lokalnej. Mam nadzieję, że teraz będzie czas na odpoczynek i zadbanie o siebie. Życzę jej wszystkiego dobrego. Z kolei nowej pani sołtys przekazuję życzenia, by ta praca i pełnienie tej zaszczytnej funkcji dawało jej wiele satysfakcji i zadowolenia, a każdy dzień był nie tylko wyzwaniem, ale też przyjemnością z pomyślnie przeprowadzonych zadań. Mam nadzieję, że będzie przynosił pani Martynie same pozytywne emocje i radość z osiąganych celów – podsumował wójt gminy Rybno.

Obie panie odebrały wiele ciepłych słów i życzeń od przyjaciół, sąsiadów oraz pozostałych pracowników urzędu gminy Rybno, obecnych w Wężykach czasie przeprowadzanych wyborów.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz