Sochaczewska Straż dziękuje

Reklamy

Sesja Rady Powiatu to czas, kiedy radni zatwierdzają, zgodnie z programem obrad uchwały, które wcześniej są opiniowane i omawiane; to czas na dyskusje, debaty. Miłym akcentem podczas ostatniej, poniedziałkowej sesji (14.06) Rady Powiatu w Sochaczewie były słowa podziękowania, skierowane do radnych i Zarządu Powiatu w Sochaczewie od sochaczewskiej jednostki Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

O zabranie głosu na sesji poprosił przewodniczącego Andrzej Kierzkowskiego – obecny na sesji st. bryg. Wiesław Gorzki, zastępca komendanta PPSP w Sochaczewie. Swoje wystąpienie zaczął od przypomnienia ubiegłorocznej rocznicy straży, ale i złożenia gratulacji za otrzymane absolutorium. – W imieniu sochaczewskich strażaków, którzy w minionym roku obchodzili 140. rocznicę utworzenia na ziemiach sochaczewskich straży pożarnej, chciałbym podziękować za okazaną pomoc. Dzisiaj jest bardzo ważna sesja, bo mamy absolutorium i tu bardzo duży ukłon dla Zarządu Powiatu za to, że to absolutorium otrzymał. Serdecznie gratuluję – mówił W. Gorzki – Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie dla straży. To wsparcie w ostatnich latach było bardzo duże, wszyscy widzą, że budynek Straży Pożarnej w Sochaczewie inaczej wygląda, jest wyższy, praktyczniejszy – podkreślał.

Przypomnijmy. Budynek straży, mieszczący się przy ul. Staszica w Sochaczewie został niedawno wyremontowany i rozbudowany. Siedziba straży została podwyższona o piętro i zyskała wieżę. Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych.To też zasługa Państwa radnych, a także starosty Jolanty Gonta, która wspólnie z posłem Maciejem Małeckim, z burmistrzem Piotrem Osieckim przyczyniła się do tego, że to dofinansowanie na rozbudowę budynku straży się znalazło w waszym budżecie i dzięki temu straż pożarna w Sochaczewie powiększyła się lokalowo – kontynuował swą wypowiedź W. Gorzki. – To były bardzo potrzebne pomieszczenia dla nas, gdzie przez bardzo wiele lat tych pomieszczeń, zwłaszcza socjalnych dla naszej załogi było za mało. Czasy się zmieniły, potrzeby są duże. Każdy strażak, który jedzie do pożaru, musi wrócić, odświeżyć się, zregenerować, odpocząć, by być gotowym do kolejnych wyjazdów. Warunki naszej pracy bardzo się poprawiły, za co serdecznie z tego miejsca dziękuję. Dzisiaj też, państwo przegłosowaliście kolejne wsparcie dla straży pożarnej. Te ponad 200 tys. zł przekazane na rozbudowę siedziby komendy i dzisiejsze 25 tys. zł. na zakup sprzętu, który posłuży nam do ratowania ludzi i przy wypadkach drogowych, za to jesteśmy wdzięczni – reasumował swa wypowiedź na sesji zastępca komendanta PPSP.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz