Sochaczewska gra w klasy

Sochaczew, a dokładnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wzbogaci się o nową atrakcję. Tym razem inwestycja będzie prowadzona w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o realizację pomysłu Piotra Pętlaka „Skacz, baw i ucz się. Gry chodnikowe w mieście”.

Przypomnijmy, że projekt zyskał poparcie 363 mieszkańców Sochaczewa. Miał być zrealizowany w ubiegłym roku. Jednak po decyzji radnych, którzy na prośbę burmistrza postanowili przeznaczyć środki zarezerwowane na realizację projektów w ramach SBO 2020 na wsparcie sochaczewskiej tarczy antykryzysowej, zostanie on wykonany w tym roku, podobnie jak i inne zwycięskie projekty z SBO 2020.

Jak wynika z dokumentacji ogłoszonego właśnie przetargu na realizację pomysłu Piotra Pętlaka, gry mają być wykonane w dwóch lokalizacjach. Pierwsza z nich to teren przy Pływalni Orka ul. Olimpijska, a druga teren przy hali sportowej ul. Kusocińskiego. Koszt realizacji inwestycji, która prawdopodobnie zostanie wykonana jeszcze w czerwcu, wyniesie 30 tys. zł.

Jak wynika z warunku zamówienia, w przypadku terenu MOSiR przy ul. Olimpijskaiej na istniejących tam chodnikach zostaną wykonane następujące gry: Biedronka, Chińczyk, Wąż z numerami, Kapsle, Tarcze, Naśladuj mnie, Twister, Ślady stóp oraz Klasy pojedyncze.

Z kolei na istniejącej nawierzchni z kostki brukowej przy hali sportowej ul. Kusocińskiego już wkrótce będziemy mogli zagrać w: Obręcze, Tor przeszkód, Zaplątane ścieżki, Lustro oraz Drabinki – skok w dal. Do tego dojdą ławki oraz akcesoria do gier.

Dodajmy, że wszystkie gry zostaną wykonane ze specjalnej, trudnościeralnej masy oraz gotowych elementów termoplastycznych. Warto także wspomnieć o tym, że z gier będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz