Przy grillu i ognisku

fot.pixabay
Reklamy

KAMPINOS Od soboty 15 maja możliwe już jest organizowanie ognisk i grilli na polanach wypoczynkowych Kampinoskiego Parku Narodowego. Jednak tylko w ściśle wyznaczonych i przygotowanych do tego celu miejscach.

Rozpalenie ogniska i grilla wymaga uzyskania pisemnej zgody dyrektora Parku i wniesienia opłaty zgodnie z parkowym cennikiem. Aby uzyskać zgodę, należy zwrócić się z pisemną prośbą o udostępnienie terenu. Podanie należy kierować na adres dyrekcja@kampinoski-pn.gov.pl. W prośbie podać trzeba informacje dotyczącą m.in. miejsca, terminu, zakresu godzinowego organizowanego spotkania. Dla usprawnienia komunikacji można podać numer telefonu lub adres mailowy. Szczegółowe, dodatkowe informacje na dopełnienie formalności są na stronie www.kampinoski-pn.gov.pl w zakładce turystyka-informacje praktyczne.

Jednocześnie KPN informuje, że organizacja ogniska lub grilla na polanie wypoczynkowej w parku narodowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności i rozsądku. Dbając o swój wypoczynek, trzeba mieć na uwadze dobro przyrody i innych użytkowników terenów rekreacyjnych KPN.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz