Przebudują stadion Bzury

Fot.: Krzysztof Owczarczyk
Reklamy

Mamy świetną wiadomość dla kibiców Klubu Sportowego Bzura oraz wszystkich mieszkańców Chodakowa. Jeszcze w tym miesiącu rusza przebudowa Stadion MOSiR przy ul. Chopina. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na tę wiadomość od lat czekali kibice Klubu Sportowego Bzura oraz mieszkańcy Chodakowa. Jak poinformowała nas Anna Pawłowska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, pod koniec czerwca rozpocznie się kolejny etap modernizacji stadionu przy ulicy Chopina w Chodakowie. – Inwestycję mogliśmy rozpocząć dużo wcześniej, bo już na początku maja. Jednak ze względu na trwające rozgrywki piłkarskie postanowiliśmy przełożyć termin rozpoczęcia prac do zakończenia rozgrywek – wyjaśnia wicedyrektor MOSiR.

Spełnianie marzeń

Jak dodaje Anna Pawłowska, rozpoczęcie inwestycji będzie jednak wiązało się z pewnymi ograniczeniami dla mieszkańców. Na pewno zostanie zawieszona działalność parku linowego. Nie będą również czynne boiska ze sztuczną nawierzchnią. Ale te trudności warto przeczekać, gdyż po modernizacji obiekt przy Chopina radykalnie zmieni swoje oblicze. A to dzięki mieszkańcom Chodakowa, którzy zagłosowali na projekt Dariusza Kowalskiego, zatytułowany „Sport w Chodakowie na mistrzowskim poziomie – modernizacja obiektu przy ul. Chopina 101”, zgłoszony do sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plan drugiego już etapu przebudowy stadionu Bzury, bo tak należy rozpatrywać projekt przewiduje demontaż i wykonanie metalowego ogrodzenia obiektu z bramą i furtką o długości około 290 metrów. Do tego dojdzie odtworzenie trybuny, chodzi o ławki na południowej stronie boiska. W sumie zostaną one ustawione na długości 90 metrów. W planie jest także remont kasy biletowej z doprowadzeniem energii elektrycznej oraz modernizacja bramy wjazdowej na stadion. Zakupione zostaną również nowe kabiny dla zawodników rezerwowych oraz profesjonalny wózek do malowania linii na murawie.

Dodatkowo planowane jest utwardzenie kostką brukową wjazdu na teren stadionu od strony Pasażu Duplickiego oraz stworzenie utwardzonych miejsc parkingowych ok. 600 m kw.

Nowa jakość

Dodajmy, że środki na tegoroczną inwestycję pochodzą w części z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. A w ich uzyskaniu – a dokładnie kwoty 600 tysięcy złotych – pomógł miejskiemu samorządowi poseł Maciej Małecki.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców Bzury. Otóż na najbliższej sesji rady miejskiej Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, przedstawi radnym projekt zmian w budżecie, które pozwolą zabezpieczyć środki na dokumentację projektową dalszej przebudowy obiektu.

Jeśli rada wyrazi zgodę, ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinien być gotowy w 2022 roku i obejmie kompleksową przebudowę całego stadionu wraz z zapleczem sportowym. Będziemy mieli do czynienia z nową jakością, z zupełnie nowym obiektem. Prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszym półroczu 2023 roku – mówił Piotr Osiecki. Dodając, że prace obejmowałyby dalszą rozbudowę trybun oraz budowę nowej bieżni. Warto również wspomnieć o tym, że plany III etapu przebudowy stadionu Bzury powstaną w konsultacji ze środowiskiem sportowym chodakowskiego klubu i mieszkańcami tej części miasta.

Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz