Promują zdrowy styl życia

TERESIN Bardzo ciekawy konkurs przeprowadzono w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Była to I edycja Powiatowego Konkursu pod hasłem „Zdrowy styl życia”.

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, poznanie punktu widzenia młodych ludzi na te tematy, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy, stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa, ale też pogłębienie wiedzy i wykorzystanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, jak również promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół – mówi Ewa Odolczyk, dyrektor szkoły – Bardzo cieszy nas, że wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z różnych szkół powiatu. Należy podkreślić ich zaangażowanie i fantastycznie wykonane prace. Wszystkim należą się ogromne brawa – dodaje zadowolona z przebiegu konkursu dyrektor.

Przypomnijmy, że przedsięwzięcie skierowane było do uczniów zarówno szkół podstawowych jak i szkół ponadpodstawowych, z podziałem na kategorie wiekowe. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna, prezentacja promująca zdrowy styl życia oraz film z przygotowaniem zdrowego śniadania. Oto lista laureatów:

Klasy I-III szkoły podstawowe

Praca plastyczna: I miejsce Maja Skrobosz (SP Iłów). Wyróżnienie: Aleksandra Gasik (SP Iłów), Klaudia Staniszewska (SP Iłów).

Film: I miejsce Miłosz Trembicki (ZSS Erminów).

Klasy IV-VIII szkoły podstawowe

Praca plastyczna: I miejsce Julia Krzyżaniak (SP nr 1 Sochaczew), II m-ce Dominik Pikuła (ZSS Erminów), III miejsce Michalina Bizoń (SP nr 3 Sochaczew).

Prezentacja: I miejsce Piotr Misiak (ZSS Erminów), II m-ce Maja Madej (SP Feliksów), III m-ce Aniela Gubańska (SP Gawłów).

Film: I miejsce Jakub Ziółkowski i Antoni Domalik (ZSS Erminów), Maria Kaczan (SP Iłów).

Szkoły ponadpodstawowe

Praca Plastyczna: I miejsce Oliwia Przybylska (MOW Załusków), Emilia Siła-Nowicka (MOW Załusków).

Wyróżnienie: Kinga Lipińska (ZS Teresin), Weronika Górska (MOW Załusków).

Prezentacja: I miejsce Zuzanna Leończyk (ZS Teresin).

Wyróżnienie: Martyna Lepieszka (ZS CKP Sochaczew), Dominika Szadkowska (ZS Teresin), Agata Dentko (ZS Teresin).

Film: Martyna Lepieszka (ZS CKP Sochaczew).

ZST

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz