Procesja się odbędzie

fot. archiwum

Jak będzie wyglądać tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało?  W związku z epidemią covid-19 oraz związane z tym obostrzenia, organizacja uroczystości w wielu diecezjach została ograniczona do procesji na terenach przykościelnych na świeżym powietrzu lub całodniowej adoracji.

Z kolei w innych odbędą się tradycyjne procesje ulicami miasta, tak będzie m.in. w Diecezji Łowickiej. Na przykład procesja w Łowiczu, która od 2014 roku wpisana jest na listę arcydzieł ustnego oraz niematerialnego dziedzictwa UNESCO rozpocznie się Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego na Starym Rynku o godz. 10.30. Po Mszy św. około godziny 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna, której trasa (podobnie jak w latach ubiegłych) przebiegać będzie do: I-go ołtarza przy kościele oo. Pijarów, wzdłuż pierzei południowej Starego Rynku, ul. 11. Listopada do al. Sienkiewicza – II ołtarz przed Kościołem św. Leonarda, dalej plac Koński Targ do ul. Tkaczew – III ołtarz na skrzyżowaniu ul. Tkaczew i ul. 3 Maja, powrót ul. 3 Maja do placu Stary Rynek, gdzie przy dzwonnicy usytuowany będzie IV ołtarz. Uczestnicy procesji proszeni są o zachowanie dystansu społecznego nie mniejszego niż 1,5 m, a tam, gdzie byłoby to niemożliwe, o zasłonięcie ust i nosa maseczką.

Z kolei w Sochaczewie, jak można przeczytać na stronie parafii św. Wawrzyńca, po Mszy świętej o godzinie 11.00 spod kościoła parafialnego ulicami miasta ruszy procesja do 4 ołtarzy.

jur

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz