Poznaj Sochaczew z mjr Feliksem Kozubowskim

Reklamy
Z okazji Święta Mieszkańców – Dni Sochaczewa Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaprezentuje m.in. grę miejską pt. „Śladami Bitwy nad Bzurą”. Jej bohaterem jest major Feliks Kozubowski, obrońca Sochaczewa z września 1939 roku. Udostępnione zostanie także wirtualne zwiedzanie wystaw stałych.

Gra zaprezentowana zostanie 11 czerwca o godz. 12:20 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Propozycja jest tak skonstruowana, by łączyła walor zwiedzania naszego miasta ze zdobywaniem wiedzy na jego temat. Jej główną postacią będzie obrońca Sochaczewa podczas bitwy nad Bzurą, major Feliks Kozubowski. Poznamy lub przypomnimy sobie interesujące zakątki Sochaczewa. W odróżnieniu od wcześniej proponowanych w sochaczewskim muzeum gier miejskich, „Śladami Bitwy nad Bzurą” większy nacisk kładzie na ciekawe łamigłówki, niż sprawdzanie posiadanej wiedzy o historii miasta. Historyczne fakty uczestnik poznaje jakby przy okazji wykonywania kolejnych zadań. Na uznanie zasługuje na pewno pieczołowitość, z jaką opracowane zostały zagadki. Ich rozwiązywanie sprawia prawdziwą frajdę.

– Proponowana gra jest o tyle ciekawa, że zmusza do aktywności – mówi Michał Górny z MZSiPBnB. – Nie da się jej rozwiązać z pamięci, niezależnie jak dobrze znałoby się Sochaczew. Każdy z 10 punktów miasta włączonych do gry zawiera w sobie ciekawe łamigłówki. Nie są one może karkołomnie trudne, ale zmuszają do zastanowienia.

By wziąć udział w grze „Śladami Bitwy nad Bzurą” trzeba będzie pobrać z muzeum specjalnie przygotowaną kartę z naniesioną mapą punktów i wskazówkami, które pozwolą poznać zaszyfrowane hasło. Każdy kto je zdobędzie, będzie mógł zalogować się na stronę www.gryturystyczne.pl i zostawić po sobie wpis wśród innych zwycięzców. Dodatkową atrakcją będzie możliwość odebrania w muzeum pamiątkowego medalu.

– Kartę do sochaczewskiej gry będzie można pobrać również na stronie gryturystyczne.pl – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik. – Tym projektem dołączamy do grona takich miast jak np. Kraków, Poznań, Ostróda, Bydgoszcz czy Białystok, które posiadają już profesjonalne gry miejskie. Grupa która przygotowała „Śladami Bitwy nad Bzurą” posiada ogromne doświadczenie. W ciągu ośmiu lat istnienia stworzyła już przeszło 50 gier miejskich. Ich projekty cieszą się zainteresowaniem wielbicieli takiej formy spędzania wolnego czasu z całej Polski i świata. Dlatego jestem przekonana, że „Śladami Bitwy nad Bzurą” będzie nie tylko znakomitą rozrywką dla mieszkańców Sochaczewa, ale też świetną formą promocji naszego miasta.

Kolejną atrakcją piątkowego spotkania z muzeum będzie premiera wirtualnego spaceru po jego ekspozycji stałej. Prezentacja dostępna będzie na stronie internetowej MZSiPBnB i będzie stanowiła zachętę do odwiedzenia placówki. Nie ruszając się z domu będziemy mogli zwiedzić część wystawy. Warto zauważyć, że najciekawsze eksponaty zostały opatrzone szczegółowymi opisami.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz