Policjanci ustalają sprawcę wypadku drogowego

fot.policja
Reklamy

Policjanci z sochaczewskiej komendy ustalają, kto kierował osobowym volvo, które uderzyło w bariery energochłonne. Autem podróżowało dwóch nietrzeźwych mężczyzn, ale żaden z nich nie przyznaje się do kierowania. Uszkodzone elementy bariery uderzyły w pojazd marki Subaru. Okazało się, że kierowca tego pojazdu również jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci zostali wezwani do Wójtówki, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Z ustaleń wynika, że kierowca osobowego volvo podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Jej elementy uderzyły w subaru powodując uszkodzenia szyby i karoserii.

Wezwany na miejsce patrol Policji sprawdził stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Pojazdem marki Volvo podróżowało dwóch mężczyzn z wieku 23 i 28 lat. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania. Każdy z nich miało około 2 promili alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy jest również kierowca subaru.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Kierowca subaru usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani. Policjanci zabezpieczyli ślady zapachowe, które pozwolą na ustalenie, który z nich kierował pojazdem, gdy doszło do zdarzenia drogowego.

Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz