Opera w gminie

RYBNO Po raz pierwszy wielkie gwiazdy opery zawitały do Rybna. W niedzielę 23 maja, w kościele św. Bartłomieja po porannej mszy odbył się wielki koncert arii i muzyki symfonicznej.

Wystąpiła mezzosopranistka Alicja Węgorzewska – śpiewaczka z Warszawskiej Opery Kameralnej. Koncert rozpoczął „Polonez” Kleofasa Ogińskiego w wykonaniu Roberta Grudnia, zagrany na kościelnych organach. Alicji Węgorzewskiej akompaniowali w czasie występów Maciej Miecznikowski (bas, gitara, piano), Bogdan Kierejsza (skrzypce) i Robert Grudzień (organy, piano i kierownictwo muzyczne).

Artystka zaprezentowała najpiękniejsze arie ze swego repertuaru. Publiczność szczególnie zachwyciła wykonaniem „Ave Maria” Franciszka Szuberta. Bogdan Kierejsza pokazał się jako skrzypek i kompozytor, zaś Robert Grudzień zaprezentował, jakie możliwości tkwią w kościelnych organach. Natomiast Maciej Miecznikowski zachwycił swoim basem.

Koncert odbył się dzięki współpracy z Alicją Węgorzewską, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej i Robertem Grudniem, koordynatorem muzycznym z proboszczem ks. Andrzejem Sałkowskim, z wójtem Damianem Jaworskim i Gminną Biblioteką Publiczną.

oprac. BN

Fot. ks. Andrzej Sałkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz