Oddamy odpady za darmo

Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej zdecydowali, że przez najbliższe dwa lata Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie będzie nadal prowadził Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Zlecenie to – na rzecz miejskiego samorządu –   ZWiK ma wykonywać od 1 lipca tego roku do 31 grudnia 2023 roku. Tym samym mieszkańcy Sochaczewa nie będą musieli martwić się, jak pozbyć się tak zwanych odpadów wielkogabarytowych, jak meble, lodówki czy opony.

PSZOK, tak jak obecnie, będzie się mieścił na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków przy Al. 600-lecia. Jak wynika z naszych informacji, nie zmienią się także zasady przyjmowania odpadów.  Będą one przyjmowane tylko od mieszkańców Sochaczewa. Musimy pamiętać jednak o tym, że aby dostarczyć, należy okazać dokument potwierdzający wniesienie opłaty za wywóz śmieci z naszej posesji lub mieszkania. Może to być np. zaświadczenie wydane przez Urząd Miasta, kopia ostatniego przelewu wysłanego na konto spółdzielni lub wspólnoty, potwierdzająca że wraz z czynszem płacimy za śmieci.

Wszystko wskazuje również na to, że nadal będą obowiązywały limity ilości odpadów, które będziemy mogli oddać do Punktu. Ma to zapobiec dostarczaniu do niego śmieci wytwarzanych w firmach i sklepach. Wynika to po prostu z przepisów, które stwierdzą, że mimo iż nasza firma znajduje się w miejscu naszego zamieszkania (na przykład: sklep stacjonarny czy internetowy, lub warsztat samochodowy), to musimy mieć podpisaną oddzielną umowę na wywóz śmieci z firmy. Natomiast za odpady powstałe w gospodarstwie domowym wnosimy opłatę, tak, jak każdy inny mieszkaniec Sochaczewa.

Dodajmy, że na tej samej sesji radni przyjęli także uchwałę w sprawie przekazania do zaopiniowania przez Wody Polskie projektu Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Sochaczewa.

Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz