Nietrzeźwy kierowca – recydywista usłyszał zarzut

fot. policja
Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zarzuca mu się, że przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy. Mieszkaniec gminy Młodzieszyn usłyszał już zarzut. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierowca miał problem z utrzymaniem samochodu na swoim pasie. Mężczyzna siedzący za kierownicą co chwila zjeżdżał do krawędzi jezdni, więc mundurowi mieli uzasadnione podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu.

Auto zatrzymano do kontroli w Witkowicach. Za kierownicą siedział 44 – letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie do pomiaru wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Z systemu wynikało, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązującego sądowego zakazu. Zarzuca mu się, że czyn został popełniony w warunkach recydywy, co jest zagrożone karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz