Muzeum zaprasza w święto

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

SOCHACZEW Po otwarciu Dni Sochaczewa na placu Kościuszki, uczestnicy przeniosą się do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Tam poznamy kolejne wydarzenia Święta Mieszkańców.

Mieszcząca się w muzeum galeria Hugo zaprosi nas na wystawę malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii artystycznej w wykonaniu twórców z Sochaczewa i szerzej z Mazowsza. Ekspozycja „Aplauz 2” to kontynuacja cyklu, który w tym roku nosi tytuł „W przestrzeni sztuki”. Kurator wystawy Marcin Hugo-Bader mówi nam, że jego cykl jest przedłużeniem „Malarni” (cyklicznej wystawy lokalnych artystów) zapoczątkowanej wiele lat temu przez nieżyjącego już malarza  i felietonistę Sławomira Burzyńskiego.

W tej samej części obchodów odbędzie się premiera tomu wierszy Stanisławy Podgórskiej „Rozmowy z Chopinem i Historią”. Książka została wydana jako jeden ze zwycięskich projektów Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Prezentacji poezji ma towarzyszyć muzyka Chopina.

Kolejną propozycją jest historyczna gra turystyczna, której prezentację zaplanowano właśnie na Dni Sochaczewa. Jej główną postacią będzie obrońca Sochaczewa podczas bitwy nad Bzurą, major Feliks Kozubowski. Poznamy lub przypomnimy sobie interesujące zabytki, trasy, przyrodę okolicy. Będziemy mieć także okazję do zdobycia skarbów ukrytych w zakamarkach miasta.

Zapewne mieszkańcom spodoba się także możliwość wirtualnego spaceru po muzeum.

Od 11 czerwca, kiedy zaplanowano jego premierę, będzie to stała propozycja placówki. Każdy zainteresowany będzie mógł online obejrzeć wystawy, zajrzeć do zbiorów, sprawdzić dostępne wydawnictwa.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz