Moc pomysłów w bibliotece

Fot. Pixabay
Reklamy

Tegoroczne lato zapowiada się bardzo ciekawie w bibliotece. Na najmłodszych czeka moc atrakcji. Część imprez ruszyła już w pierwszy dzień wakacji, 28 czerwca. Kolejne już czekają na najmłodszych. Najwięcej atrakcji przygotowano w lipcu.

Jeśli jakieś dziecko nie wyjeżdża na wakacje to ma szansę spędzić ciekawie to lato w mieście.

Przygotowaliśmy ciekawe wydarzenia. Warsztaty inspirowane nie tylko literaturą. Ze względu na obostrzenia i ograniczoną liczbę miejsc, dzieci w wieku 6-12 lat będą zapisywane na zajęcia w oddziale bibliotecznym w Kramnicach i w Chodakowie – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie.

Przy ul. 1 Maja, czyli w Kramnicach wakacyjne spotkania od 28 czerwca do 9 lipca, w godzinach 11.00 – 12.30. Zajęć nie ma tylko w sobotę i niedzielę.

Na początek czytanie i zabawy na świeżym powietrzu. Następnego dnia wakacyjne robótki na temat lodów. Przewidziane są też zajęcia sportowe, zagadki, quizy rebusy, jak też zajęcia profilaktyczne na świeżym powietrzu.

W drugim tygodniu wakacji zagadki detektywistyczne z powieściowymi bohaterami Lassem i Mają, wyjście na seans do Kina Odeon, zwiedzanie miasta i szkoła językowa z językiem angielskim dla dzieci i młodzieży oraz pożegnanie turnusu z wakacyjną lektura na świeżym powietrzu.

Z kolei zajęcia w bibliotece przy ul. Chopina w Chodakowie będą się odbywać od 12 do 24 lipca, też w godzinach 11.00 – 12.30. Rozpoczną się od wspólnego czytania „Wakacji detektywa Pozytywki”. Kolejne dni to zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, krzyżówki, rebusy, quizy i układanie tangramów. Będzie też collage słowami, czy układanie opowiadania i wiersza ze ścinków gazet, turniej gier planszowych i układanie puzzli na czas.

W drugim tygodniu wakacji drużynowy konkurs wiedzy o Polsce „Mądrale na start – od Bałtyku do Tatr”. Dl pasjonatów filmowania kręcenie videobloga i tok – toka. Nie zabraknie też zajęć na świeżym powietrzu – czytania na trawie, gumy do skakania, skakanki, hula – hop. Podobnie jak w Kramnicach będą zajęcia profilaktyczne. Na koniec karaoke, fotobudka i wiele nagród konkursowych.

Od 26 lipca do 20 sierpnia MBP prowadzi akcję dla młodych czytelników „Paszport czytelniczy”. Od 23 do 31 sierpnia każde dziecko, które wypełni paszport i zwróci go w bibliotece otrzyma upominek. Od 1 września prezentowana będzie „mini wystawa paszportów czytelniczych”. Szczegóły w MBP w Sochaczewie. Zapisy tel. (46) 862 46 61, 863 26, 18.

Natomiast dorosłych z pewnością ucieszy, że już jest w bibliotece wolny dostęp do regałów z książkami i samemu można nurkować i grzebać do woli w poszukiwaniu lektur do czytania.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz