Lato w mieście i w Tatrach

fot.pixabay

SOCHACZEW W tym roku miejskie półkolonie wyjątkowo odbędą się w tym samym terminie w dwóch szkołach: SP1 i SP3. Jak co roku sochaczewski samorząd ufunduje wakacyjny wypoczynek dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. Półkolonie to tylko część oferty przygotowanej przez nasz samorząd. Zorganizowany zostanie również wyjazd w góry.

Półkolonie rozpoczną się 28 czerwca i potrwają do 9 lipca. Weźmie w nich udział ponad setka dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Codziennie między godziną 9.00, a 15.00 dzieciaki będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę nauczycieli, a także trzy smaczne posiłki. Zajęcia prowadzone będą nie tylko w szkołach. Tradycyjnie dzieci wezmą udział w wycieczkach, zarówno na terenie Sochaczew, jak i do innych miejscowości – mówi Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM w Sochaczewie.

Zaplanowane zostały np. wyjazdy do krainy zwierząt w Budach Iłowskich, parku rozrywki w Julinku, czy wycieczka do ZOO w Płocku. Prowadzone będą dni tematyczne i spotkania z przedstawicielami służb mundurowych. Nie zabraknie również zajęć sportowych i plastycznych.

Drugą propozycją miasta jest przeznaczony dla pięćdziesięciorga dzieci wakacyjny wyjazd do Zakopanego. Między 6 a 13 sierpnia na biorące w nim udział dzieciaki czeka moc atrakcji, m.in. odwiedziny Wielkiej Krokwi, Krupówek, Tatrzańskiego Parku Narodowego, czy wyjście do Aquaparku.

Na zorganizowanie tych form wypoczynku połączonych z profilaktyką miasto przeznaczy blisko 110 tys. zł. Koszt poniesiony przez rodziców jest symboliczny. Odpowiednio 30 zł za dwutygodniowe półkolonie i 60 zł za tygodniowy wyjazd w góry. Reszta kosztów pokryta zostanie z funduszu przeznaczonego na walkę z alkoholizmem i narkomanią, którego istotnym elementem jest profilaktyka prozdrowotna.

opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz