LATO PEŁNE KONKURSÓW

fot.pixabay

Miesiące letnie zapowiadają się bardzo pracowicie. Coraz więcej konkursów premiuje aktywność mieszkańców Mazowsza. Jeden z konkursów rozstrzygnięty zostanie jeszcze przed wakacjami, ale pozostałe dopiero we wrześniu. Jest o co walczyć, bo nagrody są bardzo kuszące.

Do 21 czerwca trwał nabór wniosków do 22. edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, w której przewidziane są nagrody dla wybitnych mieszkańców regionu za szczególnym uwzględnieniem zasług w zakresie promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie, w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Chodzi szczególnie o osoby, które wyraźnie z swej działalności artystycznej wykraczają poza podstawowe obowiązki zawodowe jako działacze i twórcy lokalni.

„To uhonorowanie pracy i talentu ludzi niepospolitych, którzy z potrzeby serca intensywnie działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej. Spośród nominowanych Kapituła Konkursu wyłoni 10 laureatów, którzy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych oraz pamiątkową statuetkę. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną i opublikowane do 31 grudnia. Uroczystość wręczenia nagród oraz statuetek nastąpi na specjalnej Gali konkursowej. Zdobywca nagrody uzyskuje możliwość posługiwania się tytułem „Laureat Konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”– informuje Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Świat się kręci

Z kolei Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca młodych mieszkańców wsi do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym dla amatorów filmowania pod hasłem „Świat się kręci wokół wsi”. Warunkiem udziału jest nagranie i przesłanie filmu, obrazującego jak zmienia się polska wieś w ostatnim czasie.

Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach. Pierwsza dla osób w wieku od 16 do 25 lat, a druga kategoria dla osób do 40 lat. Trzeba pokazać swoją wieś widzianą z własnej perspektywy – okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego, oraz podzielić się swoimi planami na przyszłość, czyli wizją swego zamieszkania na wsi za kilka lat. W kategorii drugiej należy podzielić się historią ze swojego życia. Pokazać osiągnięcia i determinację w rozwijaniu gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku, wykorzystania środków unijnych. Można też wspomnieć o dalszych planach związanych z pobytem na wsi.

Organizator konkursu czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 września do godz. 17.00. Najlepsze prace konkursowe, w każdej z kategorii konkursowych, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi. Za zajęcie pierwszego miejsca – 6 tys. złotych, za drugie miejsce – 4 tys. złotych, a za trzecie – 2,5 tys. złotych. Ponadto w każdej z kategorii będą wyróżnienia, każde w wysokości 1tys. złotych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie załączniki wraz z klauzulą RODO należy przesłać na adres: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ul. Wspólna 30, Warszawa, z dopiskiem „Konkurs – Świat się kręci wokół wsi” i podaniem kategorii.

Letnie wariacje

Od 22 czerwca rusza też kolejna edycja konkursu Sochaczewskiego Centrum Kultury pod hasłem „Cztery pory roku. Lato”.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych – mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Letnia edycja trwa do 21 września. Fotografie należy wysłać drogą elektroniczną na adres: konkursy.sck@gmail.com. W tytule maila należy wpisać tytuł konkursu. Wymagany format zdjęć JPG o wymiarach minimalnie 1200 na 1600 pikseli, w plikach nie przekraczających 2MB. Do maila należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną klauzulę RODO. Bez załączników nie jest możliwy udział w konkursie.

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane w postaci zbiorczej prezentacji na profilu SCK na Facebooku oraz na stronie internetowej w dniu ogłoszenia wyników.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz