Konkursowy urodzaj

Reklamy

W czerwcu nie brakuje różnych konkursów, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Jest w czym wybierać, aby sprawdzić swoje możliwości i talenty. Jest konkurs muzyki inscenizowanej, szachowy i fotograficzny. Warto też wspomnieć o tym, że sukcesem był udział Łukasza Kucińskiego, który zadebiutował jako twórca komiksów na Poznańskim Festiwalu Sztuki Komiksowej.

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców do udziału w wakacyjnym konkursie piosenki inscenizowanej „Zielony Chodaczek”. Konkurs ten odbędzie się w formule online. Termin zgłaszania nagrań do 18 czerwca, czyli tuż przed wakacjami. Z kolei Mistrzostwa Szachowe Juniorów odbędą się tego samego dnia o godzinie 17.00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Kaczorowskiego 5.

 Piosenki i szachy

W „Zielonym Chodaczku” zadaniem jest wykonanie piosenki wakacyjnej w języku polskim z akompaniamentem we własnym zakresie. Może to być nagrana na taśmie muzyka lub samodzielne granie i śpiewanie. Można też skorzystać z akompaniamentu rówieśnika lub członka rodziny. Gotowe nagranie trzeba wysłać wraz z kartą zgłoszeniową na adres mailowy – konkursy.sck@gmail.com.

Koordynatorami konkursu są Jolanta Kawczyńska i Piotr Mielcarek. Konkurs skierowany jest do solistów, duetów oraz zespołów wokalnych. Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza to dzieci w wieku 3 – 6 lat, druga 7 – 10 lat i trzecia 11 – 14 lat. Przy ocenie uczestników jury weźmie pod uwagę muzykalność, oryginalność wykonania, dobór repertuaru, umiejętność połączenia muzyki z ruchem scenicznym i ogólne wrażenie artystyczne.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz jedna nagroda Grand Prix w postaci „Zielonego Chodaczka”. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

Z kolei do udziału w Turnieju Szachowym o Mistrzostwa Juniorów Sochaczewa Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież. Celem turnieju jest propagowanie szachów wśród dzieci i młodzieży z możliwością bezpośredniej rywalizacji o zaszczytny tytuł Mistrza Sochaczewa.

Udział można zgłosić w dniu turnieju, do 30 minut przed rozpoczęciem rozgrywek. Mistrzostwa poprowadzi Stanisław Osiecki, mistrz Fide. Dla zwycięzców przewidziane są puchary i dyplomy.

Fotografowanie wiosny

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do uczestniczenia w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku”. To już druga, po zimowej, edycja wiosenna tego konkursu. Każda z nich poświęcona jest aktualnej porze roku.

Zadaniem uczestników jest uwiecznienie na fotografii aktualnej pory roku. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

Komisja przyzna jedną nagrodę główną w każdej z kategorii wiekowych oraz wyróżnienia. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą e-mailową. Termin nadsyłania zgłoszeń na „Cztery pory roku. Wiosna” trwa od 20 marca do 21 czerwca. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej SCK oraz na facebooku w ciągu 10 dni od wyznaczonej daty nadsyłania zgłoszeń.

Fotografie należy wysłać drogą elektroniczną na adres: konkursy.sck@gmail.com. W tytule maila należy wpisać tytuł konkursu. Wymagany format zdjęć w jpg o wymiarach minimalnie 1200 na1600 pikseli, w plikach nie przekraczających MB. Do maila należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną klauzulę RODO.

Album niezwykły

Natomiast podczas Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej 2021 na tegorocznej 4. edycji wśród zaproszonych gości znalazł się Łukasz Kuciński, znany jako Bofzin, mieszkaniec Sochaczewa.

To był jego debiut ogólnopolski, z nową, komiksową pozycją „(Nie)zwykłe życie rysownika komiksów”. Łukasz zdobył uznanie i otrzymał wiele gratulacji za udany, krajowy debiut.

Ten album najdokładniej opowiada o moim życiu, jednocześnie najbardziej z przymrużeniem oka. Pokazuje, jak w moim życiu łączę przeróżne pasje z prozą dnia codziennego. Jest najbardziej autobiograficzny ze wszystkich moich albumów. Najszczerszy, a zarazem najzabawniejszy. To swoistego rodzaju „Księga w księdze”. Trzy dekady z ołówkiem w ręku. Permanentna obecność w wymyślonych światach przez całe życie – mówi Łukasz Kuciński.

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Bogumiła Nowak

Fot. Łukasz Kuciński

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz