KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA RAŻĄCE PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Reklamy
Mieszkaniec Włocławka stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Kromnowie za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze.
W ubiegłym tygodniu, policjanci z sochaczewskiej drogówki kontrolowali prędkość w Kromnowie. Częste kontrole w tym miejscu wynikają z zagrożenia wypadkami, a także ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Kromnowie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Mieszkaniec Włocławka przekroczył ją ponad dwukrotnie, więc policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Młody kierowca pojazdu marki Citroen Xsara Picasso stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i nałożono na niego punkty karne.

Sochaczewscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu tragedii na drodze, można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. W przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię dziecka lub zwierzęcia, samochodu nie da się zatrzymać w miejscu. Czasami długość hamowania może wynieść nawet kilkadziesiąt metrów, a to powoduje, że uniknięcie zderzenia może być niemożliwe.

Zachęcamy też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która  daje możliwość zgłaszania miejsc i zagrożeń, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Narzędzie powoduje, że policjanci pojawiają się w zagrożonym miejscu częściej, ale nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji. W nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz