Kajakiem ku Wiśle

fot. archiwum
Reklamy

SOCHACZEW Już za dwa tygodnie, a dokładnie 12 czerwca, odbędzie się 44. Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”. Sochaczewska trasa spływu, który będzie odbywał się po Bzurze, nosi nazwę „Kajakiem ku Wiśle”, a patronat nad tym wydarzeniem objął Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną spływ, który jest jedną z największych tego typu imprez na Mazowszu, będzie różnił się od corocznego modelu. Będzie on jednodniowy, działania będą zregionalizowane, a poszczególne trasy będą przygotowane lokalnie przez hufce.

Organizatorzy zapraszają na osiem tras, które zostały przygotowane dla uczestników w różnym wieku, stąd też różny poziom ich trudności. Do rywalizacji staną zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy, starszyzna. Wędrując, będą nie tylko poznawać piękno rodzimej przyrody, podziwiać królową polskich rzek, ale także wykonywać zadania z zakresu harcerskich specjalności, w szczególności: historycznej, pożarniczej, ratowniczej, wodnej i żeglarskiej, artystycznej oraz ekologicznej.

Trasa sochaczewska będzie dotyczyć specjalności wodnej i została przygotowana dla najstarszej grupy metodycznej – wędrowników (16-21 lat). Uczestnicy wezmą udział w spływie kajakowym rzeką Bzurą, a także wędrówce połączonej z zadaniami sprawnościowo-taktycznymi. Oprócz harcerzy z Hufca ZHP Sochaczew wezmą w niej udział także przedstawiciele hufców z całego Mazowsza. W jej przygotowanie włączyło się również stowarzyszenie popularyzujące aktywny wypoczynek nad Bzurą Kajakowcy Sochaczewa oraz żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty z Płocka.

opr. atu

fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz