Jubilaci ze srebrem

RUGBY   W sobotę stadion MOSiR ponownie zapełnił się kibicami oraz wspomnieniami. Odbyły się na niej XI Mistrzostwa Polski Weteranów w Rugby 15 i był to kolejny punkt programu obchodów jubileuszu 50-lecia „Rugby w Sochaczewie”.

Patronem imprezy był pierwszy trener sochaczewskiej drużyny (na początku grającej pod szyldem TKKF Energomontaż Północ) Stefan Wydlarski. Kilku grających na boisku lub obserwujących swoich kolegów z trybun (m.in. Krzysztof Ciesielski i Wojciech Karlicki) trenowało pod okiem „Wydlara” i pamięta mecze grane pod jego kierunkiem.

Do rywalizacji o medale oraz drewnianą łychę (nagroda za ostatnie miejsce) przystąpiły cztery ekipy: Rugby Veterans Orkan Sochaczew, WFS Siedlce, Rugby Oldboy Club Poznań oraz drużyna Pomorza złożona z byłych rugbistów Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot. W turnieju mogli zagrać rugbiści powyżej 36 roku życia, którzy w minionym sezonie nie występowali w rozgrywkach Ekstraligi. Zagrano systemem każdy z każdym (2 x 10 minut) z pewnymi ograniczeniami – nie można było pchać młyna, nie było wynoszonych autów oraz można było z piłką przebiec maksymalnie 20 metrów. To ostatnie ograniczenie sprawiało najwięcej problemów, zwłaszcza tym młodszym weteranom.

W swoim pierwszym meczu sochaczewianie bez większych problemów ograli przyjezdnych z Wielkopolski. Z dobrej strony pokazał się Konrad Pisarek, który dzięki swojej szybkości dwukrotnie przyłożył jajo na polu punktowym gości. Drugi mecz z Pszczółkami z Siedlec był bardziej zacięty. W pewnym momencie nawet zaiskrzyło. Szybko jednak przestano myśleć o głupotach i wzięto się za grę. Ostatecznie nasi Veterans wygrali 10:0 i o złoto zagrali z Pomorzanami. Pomimo ogromnego zaangażowania, spotkanie to zostało przegrane i nasi „Starsi Panowie” musieli zadowolić się srebrem. Po raz kolejny Mistrzem Polski Weteranów została Lechia Gdańsk (zasilona rugbistami Ogniwa), która w tym roku także obchodzi jubileusz 65-lecia.

Po sportowych emocjach i części oficjalnej odbyła się trzecia połowa. W Osadzie Puszczańskiej, zmęczeni, ale szczęśliwi rugbiści zapewne długo wspominali nie tylko sobotni turniej.

Rugby Veterans Orkan Sochaczew zagrali w składzie: Robert Dłutek, Tomasz Szymański, Maciej Nowakowski, Marek Pietrak, Sebastian Wątkowski, Bogdan Wróbel, Kamil Dybiec, Radosław Pietrak, Marcin Kubiszewski, Tomasz Malesa, Wiktor Dobrowolski, Patrycjusz Hetmanowski, Łukasz Żakowski, Zbigniew Dąbrowski, Marcin Marczewski, Cezary Dudek, Paweł Żakowski, Maciej Bobowicz, Mirosław Foryszewski, Michał Szulejewski, Waldemar Sieczka, Marcin Kłak, Szymon Gubar, Konrad Pisarek, Jacek Dybiec, Zenon Grąbczewski, Mariusz Gmurczyk, Tomasz Jabłoński, Jacek Kamiński oraz Sławomir Kitliński.

Wyniki turnieju:

Lechia Gdańsk – WFS Siedlce 19:0 (12:0)

Orkan Sochaczew – ROC Poznań   27:5 (22:0)

Orkan Sochaczew – WFS Siedlce 10:0 (5:0)

Lechia Gdańsk – ROC Poznań 26:0 (12:0)

WFS Siedlce – ROC Poznań 27:0 (17:0)

Lechia Gdańsk – Orka Sochaczew   22:0 (12:0)

Kolejność XI Mistrzostw Polski Weteranów

1.Lechia Gdańsk 9 67-0

2.Orkan Sochaczew 7 37-27

3.WFS Siedlce 5 27-29

4.ROC Poznań 3 5-80

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju – Wojciech Kaszuba (Lechia Gdańsk)

Najskuteczniejszy zawodnik (nagroda im. Krzysztofa Liedla) – Sławomir Kaszuba (Lechia Gdańsk)

Najstarszy zawodnik turnieju – Jarosław Wiśniewski (ROC Poznań)

Najlepszy zawodnik młyna – Wiktor Dobrowolski (Orkan Sochaczew)

Najlepszy zawodnik ataku – Konrad Pisarek (Orkan Sochaczew)

Najlepszy zawodnik II linii młyna (Bedol Trophy im. Rafała Bednarka) – Wojciech Dębski (Lechia Gdańsk).

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz