Gratulacje za odznaczenie państwowe

Obrady XXIII sesji Rady Powiatu w Sochaczewie, jednej z najważniejszych w roku budżetowym, bo absolutoryjnej rozpoczęły się od dwóch poza programowych akcentów. Jednym z nich było uczczenie minutą ciszy pamięci zmarłego w kwietniu br. Jerzego Królika, dyrektora Wydziału Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym.

Następnie, Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu wraz ze starostą Jolantą Gonta poprosili o wystąpienie Daniela Janiaka, przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki. Tym samym w imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Sochaczewie chcieli pogratulować radnemu, przyznanego przez Prezydenta RP w kwietniu br. odznaczenia państwowego – Brązowego Krzyża Zasługi.

Na co dzień radny ten pracuje w Urzędzie Miasta Sochaczew, udziela się społecznie, jest pomysłodawcą i organizatorem historycznego konkursu – Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, który odbywa się rokrocznie w Sochaczewie. Ponadto, jest m.in. autorem projektów w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, jak choćby wakacyjnych kin plenerowych czy siłowni zewnętrznych.

W liście gratulacyjnym starosta i przewodniczący nakreślili: „W imieniu władz Samorządu Powiatowego pragniemy wyrazić serdeczne gratulacje w związku z otrzymaniem przez Pana Brązowego Krzyża Zasługi. Wyróżnienie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej jest niewątpliwie powodem do wielkiej dumy i szerokiego uznania. Zostało docenione Pana ogromne zaangażowanie w krzewienie kultury, ale też działań patriotycznych i społecznych na terenie naszego powiatu. Gratulujemy zaangażowania i pasji w wykonywanych zadaniach. Jesteśmy zaszczyceni, iż w gronie radnych Rady Powiatu w Sochaczewie jest osoba uhonorowana prezydenckim Krzyżem Zasługi. Rozwijając swoją Polskę lokalną, swoją miejscowość, swoją gminę, swój powiat, swoje województwo – budujemy zarazem pomyślność całej Rzeczypospolitej. Życzymy, aby nadal miał Pan siłę wykraczać poza ramy swoich codziennych obowiązków”.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz