Gminny Dzień Dziecka na sportowo

2 czerwca, to dzień sportowej rywalizacji dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkół z terenu naszej gminy. Imprezę otworzył Jan Kraśniewski – wójt gminy Iłów, który tego dnia odwiedził także miejscowe przedszkolaki.

Sztafeta, biegi, skok w dal, rzut ringo, rzut piłką lekarską, mecze piłki nożnej, to tylko niektóre konkurencje dzisiejszego współzawodnictwa. Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do sportowej rywalizacji, z wielkim aplauzem kibicowały koleżankom i kolegom. Po wysiłku na wszystkich czekała grochówka, przygotowana przez pracowników Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, oraz lody.

W trakcie zawodów spożywano soki, za które dziękujemy Przemysławowi Wasilewskiemu – wiceprzewodniczącemu Rady Gminy. Współzawodnictwu towarzyszyła miła atmosfera, uczestnicy zawodów otrzymali medale i puchary. Wszyscy byli zwycięzcami. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali koordynatorzy: Małgorzata Kunz oraz Piotr Piotrowski, wspierany przez Tomasza Trafalskiego. Po raz pierwszy rywalizowano o przechodni Puchar Gminy Iłów, który w łącznym rozliczeniu trafi do Szkoły Podstawowej w Iłowie. Uroczyste wręczenie pucharu nastąpi wkrótce.

Wyniki łączne rywalizacji szkół:

Szkoła Podstawowa w Iłowie – 191 pkt.

Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym – 134 pkt.

Szkoła Podstawowa w Kapturach – 84 pkt.

Szkoła Podstawowa w Giżycach – 14 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń!

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz