Gmina Młodzieszyn przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia

fot.pixabay

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Manko oraz Polskim Związkiem Producentów Leków bez recepty włączyliśmy się w kampanię „MĄDRE LECZENIE TO SZYBSZY POWRÓT DO ZDROWIA”.  Jest to kolejna kampania na rzecz naszych seniorów mająca na celu edukowanie w zakresie ochrony zdrowia, Jest to szczególnie istotne w okresie pandemii kiedy nasi seniorzy są w trudnej sytuacji izolacji oraz utrudnionego kontaktu z lekarzem. 

PASMI – Związek Pracodawców „Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty” wyszedł naprzeciw potrzebom proponując korzystanie z wykazu przyjmowanych leków. Jako gmina wspierająca seniorów z chęcią dołączyliśmy do tej inicjatywy.
Kampania orgaizowana jest pod Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia, Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Bezpłatne pakiety, w skład których wchodzi praktyczny bloczek-wykaz, w którym pacjent zapisuje, jakie leki przyjmuje oraz pudełko na leki z podziałkami, nasi seniorzy będą mogli odbierać w dniu 25 lipca od godziny 17:00 podczas trwania „Pikniku Rodzinnego Zdrowo i wesoło”. Ilość pakietów jest ograniczona.
Jak podkreśla Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk: „Z uwagi na fakt, iż z wiekiem częściej chorujemy i przyjmujemy wiele leków zdajemy sobie sprawę, że seniorzy potrzebują wsparcia i odpowiedniej edukacji w tym zakresie. Dzięki kampanii możemy wspólnie wspierać mieszkańców, szczególnie Seniorów, z terenu naszej gminy. Przekazane pakiety pozwolą na lepszą kontrolę oraz ułatwią przyjmowanie leków.”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz