Gmina Iłów pozyskuje dofinansowania

Ostanie tygodnie w Gminie Iłów obfitowały w bardzo dobre wiadomości dotyczące dofinansowań. 9 czerwca wójt Jan Kraśniewski oraz skarbnik Agnieszka Brzeska, podpisali umowę utworzenia i funkcjonowania 8 miejsc opieki w Żłobku „Maluch+w Giżycach.

Stronę rządową reprezentował Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki. Uroczystość odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Na planowaną inwestycję pozyskano kwotę 266 560 zł.

14 czerwca w Centrum Kultury w Żyrardowie podpisano z kolei umowy dotyczące dotacji dla Gminy Iłów, otrzymanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Gmina Iłów uzyskała łącznie 325 tys. zł. na inwestycję drogową w Brzozówku, doposażenie straży pożarnej w Iłowie, modernizację strażnicy w Brzozowie, zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Giżyce oraz w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw dotację w wysokości 10 tys. dla sześciu sołectw.

Na terenie gminy cały czas trwają prace inwestycyjne. Budowa sali gimnastycznej w Brzozowie Starym, na którą czekają przede wszystkim uczniowie, zbliża się ku końcowi. Prace idą w bardzo dobrym tempie, a wykonawca, przedsiębiorstwo Zakład Remontowo Budowlany Ella Bronisław Gawrylczyk z Sochaczewa, wnosi o przyspieszenie terminu ukończenia inwestycji.

W czerwcu również Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Probud s.c. rozpoczęło prace na terenie powstającego żłobka „Maluch+” w Giżycach. Teren został zabezpieczony. Na realizację inwestycji Gmina Iłów uzyskała dofinansowanie rządowe w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch + 2021″.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz