Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Sochaczew za znęcanie się nad rodziną

fot.policja
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Sochaczew podejrzanemu o wieloletnie znęcanie się nad rodziną. Wobec mężczyzny zastosowano dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego. Jeśli mężczyzna złamie któryś z orzeczonych wobec niego środków, prokurator może wystąpić do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

Policjanci zatrzymali 51 – latka i osadzili w policyjnym areszcie. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Oprócz tego, mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 100 metrów i nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

Gdy podejrzany nie będzie stosował się do środków wolnościowych, prokurator może wystąpić do sądu o zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym czyli tymczasowego aresztu.

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że prawo pięści to nie jest prawo. Każda z osób stosująca przemoc musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją policjantów i konsekwencjami prawnymi.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz