Długie świętowanie   dzieci

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w tym roku trwają wyjątkowo długo. Część placówek rozpoczęła imprezy już pod koniec maja. Inne organizowały przez trzy kolejne dni. Finał imprez dla najmłodszych zapowiadany jest w Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Swoje obchody dnia dziecka zorganizowały 1 czerwca gminy Młodzieszyn, Iłów, Brochów i Teresin. W większości, tak jak w Nowej Suchej czy Rybnie, imprezy odbywały się na terenie szkół lub boiskach.

W Rybnie z okazji święta dla przedszkolaków i dzieci z oddziałów zerowych zorganizowano pokaz sprzętu strażackiego oraz liczne atrakcje typu dmuchańce, słodkie upominki, popisy animatorów, liczne gry i zabawy z konkursami i nagrodami.

Uczniowie klas I-VIII w dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca brali udział w integracyjnej wycieczce „Spotkanie z kolejką wąskotorową”. Tam również atrakcji nie zabrakło. Były quizy i konkursy z nagrodami oraz kiełbaski na ognisku.

Z kolei na terenie gminy Wyszogród zorganizowano w niedzielę 29 maja Super Dzień Dziecka w świetlicy środowiskowej w Grodkowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną przez ks. Rafała Bednarczyka oraz poświęceniem i otwarciem boiska. Organizatorem imprezy był sołtys Mariusz Caban oraz rada sołecka. Potem już była tylko świetna zabawa.

Finał Dnia Dziecka czeka maluchy w niedzielę, 13 czerwca w Żelazowej Woli. To już 12. edycja Dnia Dziecka w Żelazowej Woli pod hasłem „Frycek w ogrodzie sztuk”. Jest to wydarzenie artystyczno – edukacyjne, dedykowane dzieciom i rodzinom.

Podczas tej imprezy odbędą się koncerty i pokazy muzyczne, teatralne, literackie i przyrodnicze.

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli cieszy się wielką popularnością i dotychczas gromadził co roku około 4 tysięcy osób. Jak będzie teraz, nie wiadomo. Jednak z uwagi na epidemię zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności. Stałym elementem są recitale chopinowskie w wykonaniu najwybitniejszych polskich pianistów, laureatów Konkursu Chopinowskiego.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz