Czy warto mieć suszarkę bębnową

Przymierzasz się do kupienia suszarki bębnowej, ale nadal zastanawiasz się, czy to na pewno dobra inwestycja? W poniższym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości i rozprawimy się z mitami, które już dawno powinny przejść do lamusa.

Więcej czasu na przyjemności

Chyba nikt nie lubi rozwieszenia ubrań, sprawdzania poziomu ich dosuszenia i dbania o odpowiednią wentylację w mieszkaniu, aby nie przeszły zapachem stęchlizny. Dzięki automatycznej suszarce wyjętą z bębna garderobę możesz schować od razu do szafy. Co więcej, odzież suszona w ten sposób jest zwykle mniej pognieciona niż zdjęta z tradycyjnej suszarki, więc mniej czasu stracisz także na jej prasowanie.

Koniec z mokrym praniem rozwieszonym w mieszkaniu
Pewnie nieraz zdarzyło Ci się potknąć o stojącą suszarkę lub zastanawiać się, co masz z nią zrobić, aby nie szpeciła łazienki podczas niezapowiedzianej wizyty gości? Zaopatrzenie się w suszarkę bębnową sprawi, że mokre pranie nie będzie już stałym elementem wystroju Twojego mieszkania, a sąsiedzi przestaną patrzeć nieprzychylnym okiem na wyglądająca niezbyt estetycznie garderobę rozwieszoną na balkonowych sznurkach. W dodatku pozbędziesz się dylematu, gdzie przechowywać tradycyjne suszarki zajmujące sporo miejsca nawet po złożeniu.

Miękkie i pachnące ubrania
Nieprzyjemny zapach świeżo wypranych i wysuszonych ubrań? Trudno o coś równie irytującego. Woń stęchlizny bierze się stąd, że w tkaninie, która zbyt długo pozostaje wilgotna szybko rozwija się szkodliwa dla zdrowia pleśń. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w automatyczną suszarkę, z której ubrania wyjmuje się nie tylko suche, ale także pachnące i miłe w dotyku. Jedyne o czym musisz pamiętać to (w przypadku oddzielnej pralki i suszarki) jak najszybsze przełożenie mokrej odzieży z jednego urządzenia do drugiego.

Przedłużona żywotność odzieży
Wbrew powszechnemu przekonaniu, ubrania częściej niż w suszarce bębnowej niszczą się podczas suszenia ich na tradycyjnej suszarce − może to wynikać na przykład z nieprawidłowego ich rozwieszenia lub odbarwienia pod wpływem promieniowania słonecznego. Z kolei odkształcanie się odzieży powoduje zwykle suszenie jej na kaloryferze lub w pobliżu źródeł ciepła.

Ryzyko wyblaknięcia, rozciągnięcia ani skurczenia nie występuje w suszarce bębnowej, oczywiście pod warunkiem przestrzegania zaleceń producenta i dobrania odpowiedniego programu. Ponadto, w suszarkach bębnowych z pompą ciepła można suszyć nawet bardzo delikatne materiały, takie jak wełna czy jedwab. Suszarki marki Electrolux posiadają specjalne systemy przedłużające żywotność ubrań, między innymi system DelicateCare, który dostosowuje temperaturę i ruchy bębna do rodzaju pranej tkaniny.

Nieznacznie większe rachunki za prąd
Jeśli przed kupieniem suszarki bębnowej powstrzymuje Cię obawa przed odczuwalnym dla kieszeni wzrostem zużycia prądu i wody, to świetnym rozwiązaniem będzie suszarka kondensacyjna z pompą ciepłą, która potrzebuje nawet o połowę mniej energii niż tradycyjne suszarki i nie wymaga podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jak to możliwe? Suszenie odbywa się w niej dzięki ogrzewaniu powietrza za pomocą pompy ciepła, z kolei wilgoć odprowadzana jest do specjalnego pojemnika, który wystarczy regularnie opróżniać. suszarka do ubrań
Automatyczna suszarka do ubrań z pewnością ułatwi Ci życie i spowoduje, że wstawienia prania nigdy więcej nie będziesz uzależniać od warunków pogodowych, a dzięki mnogości modeli dostępnych na rynku bez problemu znajdziesz ten, który sprosta Twoim oczekiwaniom i stanie się jednym z podstawowych urządzeń domowego użytku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz