Będzie cieplej i taniej  

SOCHACZEW Środowiskowy Dom Samopomocy, mieszczący się przy ul. Zamkowej, przechodzi kompleksową termomodernizację. Wykonująca prace firma Sochbud układa właśnie styropian pod nową elewację budynku. W kolejnych etapach ŚDS przejdzie na ogrzewanie gazowe, a stare podgrzewające wodę termy zastąpią nowoczesne pompy ciepła.

Wymiana urządzeń grzewczych i termomodernizacja przeprowadzone zostaną we wszystkich  trzech budynkach ŚDS o łącznej powierzchni ponad 800 m kw.

Dzięki przeprowadzonym pracom poprawi się nie tylko estetyka obiektu, ale też stanie się on bardziej ekologiczny. Efektywniejsze ogrzewanie pozwoli na oszczędności w energii, a to przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin i pyłów.

Koszt inwestycji wynosi ponad 700 tys. zł i jest ona współfinansowana w 80 procentach ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakres robót obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej zewnętrznej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania na gaz ziemny wraz z modernizacją kotłowni i wykonaniem przyłącza, montaż pompy ciepła oraz centralnej instalacji ciepłej wody.

Długo czekaliśmy na tę inwestycję i bardzo cieszymy się, że ruszyła. Znacząco poprawi komfort pracy podopiecznych i ich opiekunów. Dużym udogodnieniem będą na pewno pompy ciepła, gdyż obecnie musimy podgrzewać wodę w termach. Nowe rozwiązania grzewcze pozwolą na oszczędności w zużyciu energii. Nie do przecenienia jest też to, że finalnie poprawi się estetyka naszych obiektów – mówi Joanna Majewska, dyrektor ŚDS.

Dodajmy, że prace związane z termomodernizacją mają się zakończyć do 29 października.

UM / opr. es

Fot.: UM Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz