Badania u McDonalda

Jak co roku podczas Święta Mieszkańców do Sochaczewa przyjedzie ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. W dniach 11-12 czerwca lekarze specjaliści przebadają dzieci pod kątem wykluczenia chorób nowotworowych.

Fundacja McDonalda od lat prowadzi badania dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, po to, aby wykluczyć lub wcześnie zdiagnozować zmiany onkologiczne. W Sochaczewie z tej możliwości skorzystały już setki maluchów. Zdecydowana większość nie potrzebowała dodatkowych konsultacji lekarskich. Zdarzały się jednak sytuacje, kiedy specjaliści proponowali dalszą diagnostykę. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości rodzice otrzymują wskazówki, co dalej robić, gdzie się udać.

Każde dziecko, po 15-minutowym bezbolesnym badaniu, dostaje wynik. Mieszkańcy Sochaczewa korzystają z wizyty w ambulansie bezpłatnie. Koszty ponosi samorząd. Organizatorzy badań zachęcają do wcześniejszych zapisów telefonicznych. Będą się one odbywać w dniach 7-8 czerwca w godz. 8-16 pod numerem tel. 46 862 27 30 w. 440.

Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Dzieci wcześniej nie zapisane, nie zostaną przyjęte. Ambulans stanie na placu Kościuszki.

Um

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz