Atrakcje na powitanie lata

KAMPINOS Z dużym poślizgiem, spowodowanym ograniczeniami związanymi z pandemią, ruszył w niedzielę 13 czerwca – po raz pierwszy w tym roku – tor tubingowy. W najbliższy weekend też zapowiada się gminne powitanie kalendarzowego lata w gminie Kampinos.

Tor tubingowy w Kampinosie A działał w niedziele od godziny 15.00 do 19.00. Wielu, zwłaszcza młodych, mieszkańców już od dawna czekało na uruchomienie tej atrakcyjnej trasy zjazdowej.

­– Nie mogliśmy się już doczekać i jaka to radość, że w końcu, mam nadzieję tor będzie działał przez letnie miesiące, na co liczymy – mówi jedna z młodych mieszkanek Kampinosu.

Co prawda działanie toru tubingowego uzależnione jest od warunków atmosferycznych, ale zawsze cieszy mieszkańców, że ta atrakcja, przyciągająca wielu turystów, działa w gminie.

Najbliższa niedziela 20 czerwca to wiele atrakcji w gminie – tradycyjne szukanie Kwiatu Paproci na skraju Puszczy Kampinoskiej w Granicy, akcja Drzewo Życia oraz impreza „Lato na sportowo” , która zaplanowana jest w godzinach 10.00 – 15.00.

Na początek rusza nordic walking. Inne atrakcje to wioska hamakowa, zawody łucznicze, pokazy surwiwalowe dla amatorów, jak też gry i zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy zadbali również o klasyczną grochówkę z kotła dla zmęczonych sportowymi wyczynami, jak też kuchnię leśną, gdzie będzie można skorzystać z różnych smakołyków.

Impreza jest współfinansowana przez samorząd Województwa Mazowieckiego. Całość odbywać się będzie przy Domku Leśnym Puszczyk w Granicy.

­– Liczymy na to, że pogoda nam dopisze. Nie będzie lało i nie będzie za gorąco, czyli w sam raz, by uprawiać letnie dyscypliny sportu terenowego – mówią organizatorzy imprezy.

BN

Fot. UG Kampinos

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz