Areszt i ponad pół kilograma narkotyków

Reklamy
Grójeccy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Mogielnicy, który ukrywał ponad pół kilograma narkotyków. Zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z grójeckiej komendy w wyniku realizowania zadań wynikających z ustawy o przeciwdziałąniu narkomanii ustalili, że jeden z mieszkańców Mogielnicy może posiadać w mieszkaniu narkotyki. Policjanci zajęli się sprawą i szczegółowo sprawdzili tę informację. Podczas swojej pracy kryminalni zdobyli i przeanalizowali wiele informacji dotyczących mężczyzny, m.in. ustalili jego tożsamość i adres.

Wczesnym rankiem we wtorek policjanci weszli do mieszkania 36-letniego mieszkańca Mogielnicy. Podczas kontroli użyto psa służbowego Rita z sochaczewskiej Policji, wyszkolonego do odnajdywania nawet śladowych ilości narkotyków, który przyczynił się do znalezienia zabronionych substancji. Podczas czynności w piwnicy i pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze ujawnili narkotyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów narkotyków, a wstępnie badanie policyjnym testerem wykazało, że ujawnione środki odurzające i psychotropowe, to amfetamina oraz marihuana. Zabezpieczone narkotyki, to blisko 450 gramów amfetaminy i 65 gramów marihuany, co dałoby około 515 porcji narkotyków o łącznej wartości rynkowej blisko 26 tys. złotych.

Zatrzymany 36-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania substancji psychotropowej. Podejrzanemu grozi teraz kara 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz