Akordeoniści pokazali klasę

Po raz dziewiąty odbył się w sochaczewskiej szkole muzycznej Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. Jerzego Jurka. Dyrektor festiwalu, Ludwik Skrzypek, mówi o  wysokim poziomie tegorocznego konkursu.

Do udziału w czerwcowym festiwalu zgłosiło się 93 uczniów szkół muzycznych m.in. z Warszawy, Torunia, Gdańska, Krakowa czy Poznania, ale także z mniejszych ośrodków, takich jak: Wejherowo, Płońsk, Sanok. PSM w Sochaczewie wystawiła czworo uczestników, z czego dwóch znalazło się w gronie najwyżej ocenionych. Marcel Sobieraj został laureatem, Bartosz Strzelczyk otrzymał wyróżnienie. Łącznie nagrodzono lub wyróżniono 53 młodych akordeonistów.

Ludwik Skrzypek, dyrektor sochaczewskiej placówki oraz dyrektor festiwalu mówi, że ideą „Harmonia Espressiva” jest propagowanie muzyki akordeonowej, ale także promowanie dzieci i młodzieży wybierającej ten instrument. Sochaczewski festiwal jest wpisany na listę imprez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, dzięki czemu laureaci konkursu mają dodatkowe punkty podczas startu na uczelnie muzyczne.

Warto także zwrócić uwagę na utytułowane jury konkursu. Przewodniczącym komisji po raz kolejny był prof. Bogdan Dowlasz, akordeonista, kompozytor i pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, jej były rektor, a jednym z członków profesor Klaudiusz Baran, rektor Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Takie nazwiska stanowią o wysokiej randze festiwalu, który co roku skupia potężne grono uczestników. Jego laureatów możemy posłuchać na stronie szkoły muzycznej na Facebooku i YouTube.

źródło i fot. : UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz