29- latek odpowie za kradzież i włamanie w warunkach recydywy

fot.policja
Policjanci z sochaczewskiej komendy zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Brochów podejrzanego m.in. o posiadanie narkotyków, kradzieże i kradzieże z włamaniem do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego. Mężczyźnie zarzuca się popełnienie przestępstw w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę wieczorem policjanci zatrzymali mężczyznę pochodzącego z gminy Brochów. Mundurowi podejrzewali, że 29 – latek ma związek m.in. z kradzieżami i włamaniami do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego.

W samochodzie w którym oprócz podejrzanego siedziały jeszcze trzy osoby, funkcjonariusze znaleźli marihuanę. W trakcie przeszukania domu 29 – latka mundurowi natrafili na kolejną porcję zielonego suszu.

Z zebranego materiału wynika, że mieszkaniec gminy Brochów odpowiada za kradzież roweru na ulicy Staszica i oleju napędowego w Konstantynowie. Podejrzany jest również o uszkodzenie płotu i kradzieże z włamaniem, gdzie jego łupem padło paliwo z pojazdów i maszyn budowlanych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał łącznie osiem zarzutów, które dotyczyły posiadania narkotyków, kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Mężczyźnie zarzuca się, że wszystkie przestępstwa popełnił w warunkach recydywy.

Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Mieszkańcowi gminy Brochów grozi wysoka kara pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży z włamaniem, którego sprawca dopuścił się w warunkach recydywy jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała również 18 – latka. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz