Zmarł ksiądz Tadeusz Kraszewski

11 maja zmarł ks. Tadeusz Kraszewski, który był synem funkcjonariusza Policji Państwowej. Walczył o prawdę historyczną o zamordowanych policjantach państwowych.

Ks. Tadeusz Kraszewski był synem przedwojennego policjanta, przodownika Jana Kraszewskiego. Zapamiętamy go jako wieloletniego strażnika pamięci o tragicznych losach policjantów II RP, urodzonych lub pełniących służbę na ziemi sochaczewskiej.

Ks. Kraszewski przez dziesięciolecia otwarcie mówił o prawdziwej historii i bohaterstwie funkcjonariuszy Policji Państwowej. Osobiście podejmował liczne działania zmierzające do godnego upamiętnienia i przekazania wiedzy o zamordowanych funkcjonariuszach następnym pokoleniom.

Choć swoje życie poświęcił służbie kapłańskiej, cały czas kultywował prawdę historyczną, utrzymywał kontakty z rodzinami katyńskimi, członkami rodzin innych policjantów państwowych, a także osobami związanymi z Domem Dziecka Stowarzyszenia Rodzina Policyjna dla sierot po zmarłych i poległych policjantach.

Wszelkie pamiątki jakie posiadał po swoim ojcu – karty pocztowe, listy, zapiski, zdjęcia, które były dla niego niezwykle cenne, jeszcze za życia przekazał do Izby Pamięci w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie, by były świadectwem tragicznych losów i poświęcenia funkcjonariuszy Policji Państwowej. Szabla, która była własnością jego ojca, trafiła do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 14 maja o godz. 15. w Szymanowie.

fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz