Zawody dla wędkarzy

fot.pixabay

RYBNO Wójt gminy Rybno zaprasza amatorów moczenia kija na I Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Rybno. Impreza zaplanowana jest na niedzielę 13 czerwca na terenie stawów rybnych w Jasieńcu. Po zbiórce przed urzędem gminy uczestnicy przejadą na miejsce zawodów. O 14.30 nastąpi losowanie stanowisk. Potem trzygodzinne łowienie, po którym o godzinie 18.00 nastąpi ważenie ryb. Na koniec dekoracja zwycięzców i wspólny grill dla uczestników zawodów.

Organizatorami imprezy są wójt gminy Rybno, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego oraz Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Rybno.

W zawodach może uczestniczyć każdy mieszkaniec gminy bez względu na wiek. Do udziału zostanie zakwalifikowanych 30 uczestników, którzy jako pierwsi złożą kartę zapisu osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Rybno lub mailowo na adres sekretariat@gminarybno.com. Zawody przeprowadzone są na dzikim stawie, w którym żyją różne gatunki ryb.

W czasie zawodów obowiązuje dowolna forma i sposób wędkowania oraz zwabiania. Zakazany jest spinning. W czasie zawodów nie można też zawodnikom donosić sprzętu wędkarskiego, zanęty i przynęty. Muszą oni posiadać własny sprzęt taki jak wędkę, podbierak, haczyk na ryby oraz siatkę. Wygra ten, kto złowi największą wagowo ilość ryb. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale. Po zważeniu złowione ryby wracają z powrotem do stawu.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz