Zamów mapę przez Geoportal

Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Sochaczewie systematycznie rozwija i usprawnia powiatowy Geoportal, powodując, iż staje się on coraz bardziej praktyczny. Cyklicznie dodawane są kolejne udogodnienia dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego, związane z jego funkcjonalnością. Można np. poprzez nakładkę: udostępnianie materiałów zasobu i wnioski ZUD – zamówić mapę ewidencyjną, mapę zasadniczą oraz inne materiały zasobu.

Z końcem ubiegłego roku wprowadzono na powiatowym Geoportalu możliwość elektronicznej obsługi rzeczoznawców majątkowych. Dało to im możliwość, po złożeniu odpowiedniego wniosku,  dokonywania wyceny nieruchomości, sporządzenia operatu szacunkowego, dokonywania analizy rejestru cen i wartości nieruchomości przez Internet. Od stycznia 2021 roku udostępniono także usługę składania w trybie publicznym wniosków na naradę elektroniczną. Inwestorzy lub projektanci sieci uzbrojenia terenu, mogą bez konieczności udawania się do urzędu uzgodnić projekt na naradzie koordynacyjnej. Geoportal powiatu sochaczewskiego dostępny pod adresem http://sochaczew.geoportal2.pl/ umożliwia także zamówienie mapy ewidencyjnej, mapy zasadniczej oraz innych materiałów zasobu  – poprzez nakładkę: udostępnianie materiałów zasobu i wnioski ZUD. System daje możliwość zamawiania map w wersji papierowej i elektronicznej on-line. Najnowsza funkcja jest dla wszystkich, którzy chcą pobrać mapę z zasobu geodezyjnego oraz projektantów, którzy chcą uzgodnić projekt na naradzie koordynacyjnej.

Mapy w formie elektronicznej (pliki: dxf, pdf) są udostępniane zaraz po dokonaniu płatności elektronicznej w systemie PayByNet, natomiast mapy w formie drukowanej wysyłane są pocztą tradycyjną bądź można je odebrać w siedzibie Starostwa w Wydziale Geodezji – po wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikiem Wydziału, który skontaktuje się telefonicznie z zamawiającym.

Wszelkich informacji dotyczących zamawiania map udzielają pracownicy Wydziału Geodezji pod numerem telefonu (46) 864 18 84.

Zachęcamy do korzystania z e-usług Geoportalu powiatu sochaczewskiego.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz