Zabawki chodnikowe na MOSiR-ze

Reklamy

Już wkrótce chodniki między pływalnią Orka a halą przy Kusocińskiego nabiorą nowego wyglądu. Trwa nabór ofert na wykonanie zabawek chodnikowych na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczew. Planowana instalacja ma zostać oddana do użytku jeszcze przed końcem lipca.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia gry mają zostać zamontowane w dwóch lokalizacjach, przy pływalni Orka i przy hali sportowej. Na realizacje inwestycji przewidziano 30 tys. zł. Montaż gier to realizacja jednego ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Skacz, baw i ucz się. Gry chodnikowe w mieście” zgłosił do SBO Piotr Pętlak, od wielu lat wolontariusz, a od niedawna kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej i radny miejski.

Każda z gier ma zostać wykonana z prefabrykowanej masy termoplastycznej, tj. mieszaniny pigmentów, kruszywa oraz syntetycznej żywicy organicznej. Jest to optymalna technologia do tego typu zabawek, bo materiał termoplastyczny charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża, wysoką odpornością na ścieranie i szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Nie pęka w czasie eksploatacji i jest odporny na działanie promieniowania słonecznego. Gry nałożone zostaną na oczyszczoną nawierzchnię w postaci gotowych elementów.

– Dzięki stworzeniu nowej kreatywnej przestrzeni dzieci będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu i rozwijać wyobraźnię. Dodatkowo wykorzystanie tej lokalizacji zaangażuje do wspólnej zabawy zarówno dzieci, jak i ich rodziców, czy to po wyjściu z basenu, czy podczas organizowanych na tych terenach imprez – mówi pomysłodawca gier Piotr Pętlak.

Według wstępnych pomiarów i oględzin instalacje z masy termoplastycznej pokryją blisko 600 mkw. chodników na terenie MOSiR. Urząd zasugerował wykonawcom takie atrakcje, jak Biedronka, Chińczyk, Wąż z numerami, Kapsle, Tarcze, Naśladuj mnie, Twister, Ślady stóp, Klasy pojedyncze i potrójne, Obręcze, Tor przeszkód, Zaplątane ścieżki, Lustro, Drabinki – skok w dal. Wykonawca ma także zapewnić dwie tablice z instrukcjami do gier, niezbędne akcesoria jak pionki czy kostki, oraz ustawić dwie ławeczki. Ostateczny kształt inwestycji powinniśmy poznać do połowy czerwca.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz