WYTAŃCZYLI SWOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ JANOWI PAWŁOWI II

W niedzielę, 23 maja, przed kościołem parafialnym w Szymanowie, grupa tancerzy pod opieką niepokalanki s. Adriany Kotowicz, wspólniezatańczyła dla papieża, włączając się tym samym do akcji „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”.

– Już po raz ósmy wzięliśmy udział w akcji FISHMOB – Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II! Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie, tańcem i muzyką, wychwalać Pana. Świętując, chcemy zaznaczyć naszą pamięć o św. Janie Pawle II. Błogosławił dziełu LEDNICA 2000 od samego początku, dlatego data akcji FISHMOB jest zawsze bliska dniu jego urodzin, 18 maja – informuje s. Adriana.

Na pomysł, aby czcić Boga tańcem wpadł o. Jan Góra na spotkaniu lednickim. Nawoływał, by właśnie w taki sposób uwielbiać Go i tańcem przeżywać ważne i radosne dla lokalnych wspólnot wydarzenia. Przypomnijmy, czym jest Fishmob. To odmianą flashmoba, czyli spotkania grupy osób, która umawia się w miejscu publicznym, by przeprowadzić krótkotrwałe wydarzenie. Jej nazwa wzięła się od angielskiego odpowiednika akronimu starogreckich słów Jezus Chrystus Boga Syn Zbawiciel, czyli ICHTIS, po angielsku „fish”. W tak wyjątkowy sposób, w niedzielę 23 maja, w Szymanowie świętowano 101. rocznicę urodzin papieża Polaka. Parafianie i nawiedzający szymanowską świątynię wierni, mogli wziąć udział w akcji „Fishmob 2021 – Szymanów tańczy dla Jana Pawła II”. Zgromadzeni przed kościołem parafialnym w  Szymanowie mogli dołączyć do figur tanecznych wykonywanych przy utworach „Tak, tak, Panie!”, „Nie lękajcie się!” czy „Niech miłość Twa”. Przybyli na wydarzenie nie kryli radości z takiej możliwości świętowania rocznicy urodzin papieża Polaka.

– To doskonały sposób, by oddać cześć Janowi Pawłowi II. Taniec dla Papieża jest też promocją ruchu lednickiego. To też dobra sposobność, aby uwielbiać Pana Boga tańcem, modlić się w ten sposób i poprzez to również wyrażać swoją chrześcijańską radość – podkreśliła s. Adriana Kotowicz, inicjatorka i pomysłodawczyni akcji.

źrodło i fot. : UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz