Wiosna w obiektywach

Nie tylko Sochaczewskie Centrum Kultury urządza sezonowy konkurs przedstawiający naturę w kolejnych odsłonach. Obok konkursu „Cztery Pory Roku”, podobny organizuje gmina Młodzieszyn, która już zimą rozpoczęła edycję swego konkursu fotograficznego „Gmina Młodzieszyn 2021 w obiektywie”. Co ważne, zgłoszone do konkursów prace nie mogą być wcześniej publikowane.

Zarówno w Sochaczewie, jak i Młodzieszynie nabór zdjęć od pasjonatów fotografii ruszył z 21 marca. Celem konkursów jest nie tylko prezentowanie piękna lokalnej przyrody i krajobrazu, ale też rozwijanie wrażliwości artystycznej w dziedzinie fotografii oraz promocja miejscowości. Organizatorzy chcą ukazać swój teren w okresie od zimy do jesieni.

Ocenią piękno gminy

Konkurs Gmina Młodzieszyn 2021 w obiektywie” ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich, których pasjonuje fotografia. Obecna edycja „Wiosna” trwa do 21 czerwca. Z kolei w letniej edycji zdjęcia są przyjmowane do 22 września, a w jesiennej do 3 grudnia.

Aby uczestniczyć w konkursie, trzeba wypełnić warunki regulaminowe. Jednym z nich jest oświadczenie, że jest się autorem wykonanych prac i przekazuje nieodpłatnie prawa autorskie na organizatora konkursu. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić maksymalnie 3 fotografie w formacie JPG o minimalnej rozdzielczości 1920 x 2460 pikseli mailowo oraz w wersji papierowej w formacie 21cm x 15cm – osobiście lub pocztą. Każda z prac powinna mieć dołączoną metryczkę z opisem – tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, dane kontaktowe z numerem telefonu, mail. Jeśli na fotografii znajduje się wizerunek osoby, potrzebna jest jej zgoda na jego udostępnienie. Zdjęcia spoza gminy Młodzieszyn i wcześniejszych lat nie będą podlegały ocenie.

Komisja konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach. W pierwszej osoby do 18 lat, a w drugiej dorosłych. Niepełnoletni muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w konkursie. W każdej kategorii przyzna jedną nagrodę główną i wyróżnienie.

Zdjęcia należy wysłać na adres ­ gok@mlodzieszyn.pl W tytule trzeba wpisać „Gmina Młodzieszyn 2021 w obiektywie”. Natomiast odbitki z załączonymi oświadczeniami i metryczką dostarczyć do GOK osobiście lub pocztą na ul. Wyszogrodzką 25 z dopiskiem na kopercie: „Gmina Młodzieszyn 2021 w obiektywie”. Komisja oceni wartość artystyczną zdjęć. Wyniki podane będą na stronie internetowej GOK w Młodzieszynie.

W sprawach związanych z konkursem kontakt z Małgorzatą Hetman – tel. (46) 861 64 54, 501 513 934, gok@mlodzieszyn.pl.

Wiosenne uroki

 Z kolei Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku”.

Zadaniem uczestników jest uwiecznienie aktualnej pory roku. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Komisja przyznaje jedną nagrodę główną w każdej z kategorii wiekowych oraz wyróżnienia.

Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailem. Edycja „Cztery pory roku. Wiosna” trwa do 21 czerwca. Fotografie należy wysłać drogą elektroniczną na adres: konkursy.sck@gmail.com, wpisując w tytule tytuł konkursu. Wymagany format zdjęć: JPG o wymiarach minimalnie 1200 × 1600 pikseli, w plikach nieprzekraczających 2 MB. Do maila należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną klauzulę RODO (brak uniemożliwia udział w konkursie). Wszelkie dodatkowe informacje o konkursie na stronie SCK.

Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej SCK oraz na Facebooku, w ciągu 10 dni od wyznaczonej daty nadsyłania zgłoszeń.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz