W krainie przygód

Program sochaczewskiego Dnia Dziecka „W krainie przygód” będzie się składał aż z piętnastu bloków filmowych. Ich premiery odbędą się w godz. 14.00-17.00 na profilu Facebooka Miasta Sochaczew i będą dostępne na fanpage’u przez dwa tygodnie. Ciekawe propozycje znajdą w nim nie tylko najmłodsi, ale też nieco starsze dzieci. Dużą część programu przygotowały same dzieci, co warto podkreślić i docenić.

Dodatkowo 1 czerwca w godz. 15-18.00 zapraszamy dzieci do parku przy ul. Traugutta, gdzie odbędzie się spotkanie z alpakami, sympatycznymi zwierzętami znanymi z łagodności i przyjaznego nastawienia do ludzi. Coraz częściej zwierzęta te są wykorzystywane do różnorodnej terapii.

Dodatkowo organizatorzy Dnia Dziecka zapraszają na plac Kościuszki, gdzie w tym samym czasie Myszka Miki będzie rozdawać upominki.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina na XII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli zaprasza najmłodszych 13 czerwca w godz. 11.00 – 19.00.
W odkrywaniu bogatego świata sztuki i ogrodu uczestnikom Dnia Dziecka będzie towarzyszył Frycek z najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, której premiera odbędzie się w trakcie wydarzenia. Mała maskotka symbolizująca postać kompozytora, znajdzie się w kilku miejscach parku, symbolicznie podkreślając temat wydarzenia: Fryderyka, młodego chłopca, od dzieciństwa wrażliwego na piękno i chętnie zgłębiającego świat sztuki. W różnych przestrzeniach parku dzieci spotkają się z przedstawicielami rozmaitych zawodów artystycznych bliskich kompozytorowi oraz związanych ze sztuką pielęgnowania ogrodów. Posłuchają też twórczości, z której wyrastają dzieła Chopina. Zapoznaniu z muzyką ludową będzie towarzyszył pokaz podstawowych figur wybranych tańców z komentarzem dotyczącym instrumentów, z którymi na wsi miał okazję zetknąć się Fryderyk oraz zabawą rodem z XIX wieku. Będzie też teatr marionetek z kompozytorem i kilkorgiem jego najbliższych przyjaciół w rolach głównych i przedstawienie „Życie roślin”. Wstęp wolny.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz