W Kamionie uczcili Dzień Strażaka

16 maja 2021 r. w kościele p.w. św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie, odbył się Parafialny Dzień Strażaka, której przewodniczył Proboszcz Sylwester Łajszczak.

Dzień Straży Pożarnej i Dzień Strażaka obchodzone jest od ponad 150 lat w dniu patrona strażaków-świętego Floriana. Strażacy są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie, dlatego zebraliśmy się, by podczas modlitwy podziękować im za czas wytężonej pracy. W nabożeństwie uczestniczyła Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Przęsławic, Śladowa, Kamiona oraz mieszkańcy. Na okoliczność minionego Dnia Strażaka, członkowie jednostek przyjęli życzenia od Wójta Gminy Młodzieszyn oraz Proboszcza Sylwestra Łajszczaka, którzy w imieniu mieszkańców oraz parafian przekazali słowa wdzięczności za ich służbę.

W tym dniu odbyło się także poświęcenie nowo zakupionego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie.

-Dziękujemy wszystkim za obecność, a w szczególności Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z Przęsławic, Śladowa, Kamiona, którzy wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Pragniemy również podziękować Proboszczowi Sylwestrowi Łajszczakowi za celebrację Mszy Świętej w intencji Strażaków. Miło mi, że możemy wspólnie spotkać się i uczcić to święto także w kościele w Kamionie. Szczególnie dziękuję Druhnom i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie za to, że zawsze możemy na Was liczyć. Współpraca z Wami jest zawsze dla mnie zaszczytem.”- dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz