VODA w Kontraście

Po serii koncertów online w Klubie Kontrast, mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie, w ostatnią sobotę maja odbędzie się pierwszy po dłuższej przerwie koncert z udziałem publiczności. Będzie to zarazem ostatnie przed wakacjami muzyczne wydarzenie na klubowej scenie SCK. Warto czym prędzej zarezerwować bilety, gdyż ilość miejsc  jest ograniczona.

Sezon w „Kontraście” zakończy się mocnym uderzeniem. 29 maja o godz. 19.00 solidną dawkę rocka zaserwuje nam zespół Voda. Trio założone w 2014 roku przez Radka Kopcia i Łukasza Piekarniaka, zagrało dotychczas ponad 300 koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach, na Słowacji i Litwie, a także w Wielkiej Brytanii. Zespół, kojarzony z muzyką rockową, zaskoczył w 2015 roku słuchaczy debiutem płytowym, na którym znalazły się kompozycje ambitne (np. kwartet smyczkowy zahaczający o nowoczesną muzykę klasyczną), a zarazem bezkompromisowe i energetyczne, ukazujące kierunek artystyczny, którym podążają muzycy.

Trio swoją mocną pozycję na rynku potwierdziło wydaną w 2019 roku drugą płytą zatytułowaną Amphibia. Album otworzył drogę medialną zespołowi. Prezentowany był praktycznie we wszystkich krajowych stacjach radiowych.

W czasach pandemii muzycy Vody również nie dali za wygraną i postanowili zagrać, a potem wydać dla swoich fanów, koncert w krakowskim Dworku Białoprądnickim. Podczas tego występu instrumentarium zespołu wzbogaciło się o fortepian i kontrabas. Koncert ukazał się jako podwójna płyta Parallaxis pod koniec 2020 roku.

W ostatnim czasie muzycy pracują nad czwartą płytą, w dalszym ciągu angażując się w jakość artystyczną przy wierności rozimprowizowanej muzyce rockowej, która stanowi bazę poszukiwań artystycznych tria.

Zespół wystąpi w składzie: Radek Kopeć – lider, gitarzysta i wokalista; Karierę rozpoczynał jako nastolatek w zespole COLT. Współpracował m.in. z brytyjskim   Pandamonium, Free Again oraz Krzesimirem Dębskim. Współtworzył albumy Yearning i Traces Magdy Bożyk, z której zespołem występuje od 2013 roku.

Marek Balcerzak (gitara basowa, śpiew); Urodzony w Kaliszu gitarzysta legendarnego zespołu DZIKIE WĘŻE. Po kilku latach grania odkrył w sobie słabość do gitary basowej, z którą romansuje do dziś. Pasjonat klasyki rocka lat 70 i 80. Poszukiwacz nowych brzmień i ciekawych kompozycji.

Łukasz Piekarniak – współzałożyciel Vody, perkusista, gitarzysta. Miłość do muzyki zaszczepili mu ojciec i starszy brat. W domu była zawsze dobra muzyka. Jako 14-latek rozpoczął naukę gry na gitarze, ale gdzieś głęboko zawsze chciał być perkusistą. Dzisiaj gra na obydwu tych instrumentach.

Voda wystąpi w Sochaczewie już po raz drugi. Dwa lata temu muzycy zaserwowali w „Kontraście” mocnego rocka z elementami bluesa i jazzu. Czy tym razem ich występ również będzie oparty na tradycji rockowej lat siedemdziesiątych.?
Lider zespołu Radek Kopeć zapowiada, że koncert w Sochaczewie będzie legendarny. Nie chce zdradzać szczegółów, ale zapewnia – „Będzie się działo!”

Iza Strzelecka

WSTĘP: 20 zł
Z uwagi na ograniczoną ilośc miejsc dla publiczności, obowiązują rezerwacje telefoniczne w impresariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod nr (46) 863-07-68.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz