Utrzymamy najniższe stawki w powiecie?

fot.pixabay
22 kwietnia ratusz otworzył oferty firm zainteresowanych obsługą naszego rynku śmieciowego w okresie od 1 lipca do 31 grudnia br. Miasto szuka operatora, gdyż obecna umowa z firmą Partner kończy się 30 czerwca.

Do postępowania przystąpiły trzy firmy. Pierwsza z nich, to Partner Gospodarka Odpadami, która za półroczną współpracę z miastem zażądała 4,8 mln zł. Drugi oferent to Remondis oddział Sochaczew – 5.53 mln zł. Trzecią ofertę złożył warszawski Hetman – 11,63 mln zł.

Dobre wiadomości są takie, że dwie propozycje cenowe mieszczą się w wyliczeniach kosztów sporządzonych przez ratusz, a ten wartość zamówienia szacował na 5,9 mln zł. Po drugie obsługą naszego rynku interesuje się kilka przedsiębiorstw, a konkurencja zwykle oznacza niższe opłaty.

Z drugiej strony od jesieni alarmujemy, że sochaczewianie wytwarzają coraz więcej odpadów, a w rekordowym 2020 roku ten skok, w porównaniu do 2019, wyniósł aż 30 procent. I choćby z tego powodu niewielkiej podwyżki, do około 28- 29 zł od osoby miesięcznie, nie da się uniknąć. Nawet wówczas sochaczewianie nie zbliżą się do średniej z siedmiu gmin naszego powiatu, gdzie już dziś trzeba zapłacić 33 złote, a w dwóch gminach nawet 36 złotych miesięcznie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz