Uczcijmy nasz wspólny dorobek

fot.pixabay

Od ponad dwóch dekad 27 maja obchodzimy w naszym kraju Dzień Samorządu Terytorialnego – potocznie nazywany Dniem Samorządowca. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2000 roku, dla upamiętnienia pierwszych w powojennej Polsce wyborów do rad gmin i sejmików wojewódzkich z 27 maja 1990 roku.

Dzięki samorządom szczebla gminnego, miejskiego i wojewódzkiego nasz kraj przeszedł i nadal przechodzi prawdziwą przemianę. To one dbają o transport lokalny, prowadzą szkoły podstawowe, żłobki i przedszkola, budują drogi, chodniki, kanalizację, boiska, baseny, place zabaw, dbają o najbiedniejsze rodziny, prowadzą instytucje kultury, wspierają organizacje pozarządowe. A to tylko niewielki wyciek działalności wójtów, burmistrzów, marszałków, radnych i pracowników samorządowych.

By uczcić 30 lat polskiego samorządu, 27 maja na Urzędzie Miejskim oraz na budynkach szkół, przedszkoli, jednostek kultury, sportu, pomocy społecznej, spółek i zakładów miejskich zawisną obok siebie flaga Polski oraz flaga Mazowsza.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz